Чи буде у столиці вулиця Аміни Окуєвої — залежить від голосування киян

Чи буде у столиці вулиця Аміни Окуєвої — залежить від голосування киян
Чи буде у столиці вулиця Аміни Окуєвої — залежить від голосування киян

На сайті КМДА з’явилася петиція щодо перейменування однієї з вулиць в українській столиці на честь мусульманки Аміни Окуєвої — Народного героя України, лікарки, громадської активістки та військовослужбовця, учасниці подій Революції Гідності та війни на Сході України.

Віддати свої голоси за перейменування однієї з вулиць у Шевченківському районі кияни можуть зареєструвавшись за посиланням.

Нагадаємо, увечері 30 жовтня 2017 року надійшла страшна й жорстока у своїй непоправності звістка: унаслідок замаху загинула борець за свободу України та Ічкерії, доброволець АТО Аміна Окуєва. На залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області автомобіль з Аміною та її чоловіком — бійцем батальйону ім. Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим — був обстріляний. Аміна Окуєва померла на місці, її чоловік Адам отримав поранення.

Свого часу Аміна пояснила, чому вона, жінка, взяла зброю в руки й пішла воювати: «… Коли тут почалася війна, у мене навіть не виникало сумнівів з приводу того, чи йти на фронт. Ніхто з близьких, знаючи мене, навіть не намагався відмовляти. <…> Для нас війна з Росією — це обов’язок. Обов’язок перед усіма нашими близькими і друзями, які полягли в цій нерівній битві. І це для нас — справа честі. Для всіх, хто може тримати в руках зброю або чимось може допомагати в цій справедливій боротьбі за свободу. Мені шкода тих, хто досі цього не зрозумів або, точніше, не відчув».

Аміна віддала за наше мирне небо найцінніше, що мала — своє життя, тому це найменше, що ми можемо зробити, щоб пам’ять про неї жила не одне покоління.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.