Ресурсно-інформаційний центр Українського католицького університету (УКУ) «Центр Шептицького» та докторант Тілбурзького університету (Нідерланди), референт ректора в УКУ Роман Назаренко запрошують охочих львівян на цикл лекцій «Несподіваний Іслам».
— Говоритимемо про вибрані, а подекуди і несподівані (як, наприклад, про Аладдіна) теми, пов’язані з ісламом! Вони будуть контроверсійними, непростими, гострими, новими та цікавими.
Де? — Центр Шептицького, Паркова аудиторія (1-й поверх). Коли? — один раз на місяць. Перший вівторок кожного місяця (перша лекція вже 2 жовтня о 19.00). Квитки — за посиланням. Більш докладна інформація — на сторінці події у соцмережі Facebook.
— Ким були мусульмани до приходу пророка та що таке джагілія? Спробуємо з’ясувати, як молодому арабу на ім’я Мухаммад, який не вмів писати та читати, вдалося змінити хід історії. В чому саме полягала його пророча діяльність? Серед інших релігій іслам та християнство є найбільш схожими між собою. Чи можуть християни молитися до Аллага та чи один Бог у них та мусульман? Спробуємо з’ясувати, чи це справді так та хто такі люди Писання, про яких говорить Коран? Якими є основи віри в ісламі? На всі ці питання ми будемо шукати відповіді під час нашої лекції. Ми поговоримо про міжрелігійний діалог ісламу та християнства, про Коран та Біблію, про арабський світ та політичні процеси, які в ньому відбуваються. Чому іслам асоціюють із тероризмом та яка роль ЗМІ, ІДІЛу та Боко Харам у цих процесах? Якою є роль жінки в мусульманській системі цінностей та чи різниться вона від християнської? На завершення ми спробуємо відповісти на запитання, кому належить Єрусалим та яке значення має місто, де перетинаються три релігії.