Експерт Держкомітету Азербайджану з роботи з діаспорою провів зустріч у Раді азербайджанців України

27.09.2019
Оцініть статтю: 
(141 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Києві 23 вересня 2019 року в офісі Ради азербайджанців України (РАУ) відбулася зустріч експерта Державного комітету Азербайджанської Республіки з роботи з діаспорою Теймура Атаєва з земляками, які проживають в Україні .

Під час зустрічі йшлося про діяльність Ради, про включеність азербайджанців у суспільно-культурне життя українського суспільства.

Гість з історичної батьківщини говорив з представниками діаспори про зв'язки обох країн.

У рамках заходу відбулася презентація праць Теймура Атаєва, виданих в Україні у 2017-2019 рр., а також обговорення порушених у книгах тем, зокрема історичних і сучасних аспектів азербайджано-українських взаємин крізь призму світової геополітики.

З вітальним словом до присутніх звернувся генеральний секретар Ради азербайджанців України, доктор філософії, кандидат історичних наук Сеїд Гадмалієв, який також розповів про історію створення організації і напрями її діяльності.

Представляючи присутнім шановного гостя, Сеїд-ефенді зазначив, що тема Карабахського конфлікту посідає особливе місце у дослідницькій роботі Теймура Атаєва, а також підкреслив, що тема релігії і міжрелігійного діалогу також не випадково стає предметом досліджень автора-мусульманина, який здійснив паломництво до Мекки.

«Можна сміливо звертатися до нього хаджі Теймур», — зауважив Сеїд Гадмалієв.

Теймур Атаєв зазначив, що РАУ є однією з найсильніших діаспорних структур не тільки на пострадянському просторі, а й у Європі.

Також азербайджанський гість високо оцінив діяльність Всеукраїнської асоціації «Альраід», завдяки запрошенню якої, до слова, він уперше відвідав Україну у 2011 році.

Теймур Атаєв зазначив, що «Альраід» робить вагомий внесок у профілактику ксенофобії, нетерпимості, які виникають на релігійному й етнічному підґрунті; підкреслив зусилля асоціації у зміцненні міжрелігійного і міжкультурного діалогу і співпраці; наголосив на важливості просвітницької місії організації, а також поділився історією налагодження своїх відносин з «Альраід».

На зустрічі йшлося і про співпрацю азербайджанського дослідника з українськими мусульманськими громадськими і релігійними організаціями, і про участь Теймура Атаєва в організованих Українським центром ісламознавчих досліджень і Всеукраїнською асоціацією «Альраід» науково-практичних конференціях, «круглих столах» і релігієзнавчих школах, яких за останні роки було проведено чимало.

Це і міжнародна конференція «Іслам у Європі: вчора, сьогодні, завтра», і Міжнародні літні ісламознавчої школи в Острозі (2016 р.) і Одесі (2017 р.), і Міжнародна наукова конференція «Мусульманське спадщина південної України: історія, культура, релігія». А запрошення від Українського Католицького Університету (УКУ) виступити з доповіддю на міжрелігійному «круглому столі» «Гідність людини у християнстві й ісламі» свідчить про визнання, яке здобув азербайджанський дослідник  в українських наукових і релігієзнавчих колах.

На завершення зустрічі її учасники — голови і заступники голів азербайджанських діаспорських організацій, представник департаменту з роботи з національними меншинами і релігійними організаціями Мінкультури України Володимир Ходаківський, Надзвичайний і Повноважний посол Азербайджанської Республіки в Україні (з 2001 по 2010 р.) Талят Алієв, доктор юридичний наук, професор Аріф Гулієв, голова правління Духовного управління мусульман України «Умма» Олег Гузік, представники Всеукраїнської асоціації «Альраід» — зробили загальне фото, а також обмінялися подарунками.

Теймур Атаєв підніс у дар бібліотеці РАУ кілька примірників видань своїх праць, а гостеві подарували книгу авторства доцента кафедри тюркології Інституту філософії Київського Національного університету ім. Шевченка Алієвої Заміни Керім кизи «Азербайджансько-українські літературні взаємозв'язки другої половини ХХ — початку ХХІ століття: імагологічний дискурс».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.