Кадировський посіпака забарвлює війну в Україні в релігійні тони

Кадировський посіпака забарвлює війну в Україні в релігійні тони
Апті Алаудінов
Кадировський посіпака забарвлює війну в Україні в релігійні тони
Джамбулат Сулейманов
Кадировський посіпака забарвлює війну в Україні в релігійні тони
Кадировський посіпака забарвлює війну в Україні в релігійні тони
20.06.2022
Оцініть статтю: 
(114 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Відоме прокремлівською позицією видання IN4S, що працює з Сербії та вихваляє Путіна, опублікувало інтерв'ю командира відрядженого до України загону «Ахмат», помічника голови Чечні з силового блоку генерала Апті Алаудінова. У ньому кадировець заявив про «єдність мусульман і християн», а очолюваний ним спецпідрозділ назвав «військом Іси».

Видання «Крым.Реалии» звернулося до експертів із проханням проаналізувати зроблені Апті Алаудіновим заяви, і опитані фахівці звернули увагу на суперечності в його словах та на невідповідність його справ і заяв.

Так, Джамбулат Сулейманов, керівник чеченського Комітету державної основи «Толам» (чеч. «Перемога»), який базується в Європі, заявив, що виступ Апті Алаудінова навряд чи відповідає традиції ісламу. До того ж у його промові релігія подається в контексті путінської пропаганди.

«На самому початку війни Путін зробив акцент на націоналістичні погляди народів Північного Кавказу, коли заявив: „Я лакець, я дагестанець, я чеченець, інгуш, осетин“. Тепер Алаудінов наголошує на православних. Зрозуміло, що вести цю війну лише заради геополітичних інтересів, за чужі замки та палаци російські солдати не надто хочуть. Їм потрібна ідея — щось глибоке, що поєднує людей не одне століття. Наприклад, релігія», — заявляє співрозмовник у коментарі «Кавказ.Реалії».

Помічник Кадирова системно просуває екуменізм, роблячи це продумано, мабуть, за рекомендаціями деяких піарників, уважає Сулейманов. Наприклад, Алаудінов розповів про російського хлопця Афанасія з Мурманська, що помер від ран на війні нібито з шагадою на вустах і став мусульманином в останню хвилину життя.

«Це був сильний хід, великий прошарок російських мусульман оцінив це. Пам'ятаю, Кадиров називав Алаудінова істориком, у його оточенні той вважається одним із інтелектуалів. Зрозуміло, на тлі інших наближених», — зауважує Сулейманов.

Тези помічника Кадирова про «священну війну» чомусь не беруть до уваги віру українців, хоча більшість їх — християни (православні, греко-католики), тобто так само «люди Книги».

«Крим.Реалії» нагадує, що 48-річний Апті Алаудінов за 10 років служби отримав у Чечні звання генерала. Уродженець Ставропілля, син російського військового офіцера домігся неймовірного кар'єрного зростання — не так через свої професійні якості, як завдяки вмінню догодити голові Чечні Рамзану Кадирову.

Згідно з офіційною біографією, Алаудінов перебуває в лавах органів внутрішніх справ від вересня 2001 року, а перед тим, як заявляють джерела «Кавказ.Реалії», торгував на грозненському ринку.

Майбутній генерал керував в Управлінні власної безпеки МВС у Чеченській Республіці та в Управлінні боротьби з організованою злочинністю. 2006 року Кадиров призначив його керівником спецкомісії з контролю за дотриманням норм і правил проживання в пунктах тимчасового розміщення переселенців. 

Восени 2006 року Алаудінов звинуватив колишнього командира оперативно-бойової групи «Горець» Мовладі Байсарова у викраденні та вбивстві сім'ї Мусаєвих 2004 року, нібито скоєних як помста за смерть брата Байсарова, Ширвані. 15 листопада 2006 року МВС Чечні оголосило Байсарова у федеральний розшук, а через три дні його застрелили співробітники чеченської оперативної групи в Москві. 

2009 року Алаудінов став керівником Управління міністерства юстиції РФ у Чеченській Республіці, і того ж року — заступником начальника кримінальної міліції МВС у Чеченській Республіці.

2011 року Апті Алаудінова указом Путіна призначений на посаду заступника міністра внутрішніх справ у Чеченській Республіці — начальника поліції. Згодом Алаудінову надано звання генерал-майора поліції (2012)- Чеченське телебачення повідомляло, що Алаудінов став наймолодшим генералом у МВС Росії.

Апті Алаудінов має репутацію людини з повною відсутністю власної думки, що прагне щомиті передбачити бажання Кадирова. Генерала часто звинувачують у тому, що він особисто катує недогодних режиму людей. Так, він фігурував в інциденті з тортурами правозахисника та громадського діяча Руслана Кутаєва, заарештованого у 2014 році за хибним звинуваченням. Після цього Держдеп США вніс Алаудінова до санкційного списку.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.