Книгу про Перший Курултай кримськотатарського народу презентують на ХХV Форумі видавців у Львові

Книга “Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту
Книга “Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту
Координатор Таврійської гуманітарної платформи, к.і.н., ст. наук. сп. НДІ українознавства Андрій Іванець
Координатор Таврійської гуманітарної платформи, к.і.н., ст. наук. сп. НДІ українознавства Андрій Іванець
Книга “Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту
Координатор Таврійської гуманітарної платформи, к.і.н., ст. наук. сп. НДІ українознавства Андрій Іванець

22 вересня на ХХV Форумі видавців у Львові буде презентовано книгу кандидата історичних наук, координатора Таврійської гуманітарної платформи, старшого наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства Андрія Іванця «Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту (1917–1918 рр.)».

Як раніше повідомляв «Іслам в Україні», ця монографія за результатами опитування експертів рейтингу «Книжка року-2018» потрапила до сімки найподієвіших книжок-досліджень першого півріччя.

Також нагадаємо, що в липні 2018 року на VІІ Міжнародній літній молодіжній школі ісламознавства «Іслам і соціальний розвиток» говорили про книгу «Перший Курултай: від установчих зборів до національного парламенту (1917–1918 рр)». Андрій Іванець розповів слухачам про діяльність Першого Курултаю, наголосивши, що його створення стало вищим проявом самоорганізації кримськотатарського народу під час революційних трансформацій 1917–1918 рр. Після доповіді автора відбулось обговорення, під час якого з боку аудиторії пролунали побажання провести презентацію цього дослідження в західних регіонах України, а також перекласти книгу іноземними мовами, зокрема польською.

Раніше широкому загалу книгу було представлено 1 червня 2018 року на VIII Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал», а також 25 червня у «Кримському домі» .

Як повідомляє прес-служба Таврійської гуманітарної платформи,  презентація книги на ХХV Форумі видавців у Львові відбудеться за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу. Книга вийшла у видавництві «Кліо» на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

— Міністерство інформаційної політики займається поширенням суспільно корисної інформації, прагне оперативно реагувати на виклики в інформаційній сфері. В рамках цієї діяльності та у зв’язку із 100-річчям Курултаю кримськотатарського народу ми підтримали видання сучасного дослідження українського науковця з історії органів національного самоврядування корінного кримськотатарського народу. Свідченням того, що ця інформація є запитаною у суспільстві, стало, зокрема, відзначення книги «Перший Курултай» експертами всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2018» як одного з провідних досліджень у першому півріччі, — відзначила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

У книзі розкривається розгортання та вихід у 1917 р. національного руху на новий щабель розвитку, початок, хід та результати Кримськотатарської революції, вищим проявом якої було скликання національних установчих зборів — Курултаю. Безпосередніми результатами його діяльності стали ухвалення кримськотатарських основних законів, формування загальнонаціональних органів представницької та виконавчої влади — парламенту та уряду, ініціювання створення в Криму державності у формі Кримської Демократичної Республіки. Автор розглядає функціонування Курултаю як національного парламенту у складних умовах 1918 р., коли в Криму чотири рази змінювалися політичні режими, його спробу стати загальнокримським представницьким органом у травні того року. Книга спирається на широке коло документальних джерел та мемуарів. Вона буде корисною як тим, хто тільки зацікавився історією кримських татар і Криму у 1917–1918 рр., так і тим, хто давно її вивчає.

Очікується, що у презентації візьмуть участь представник Міністерства інформаційної політики України, директор Інституту українознавства МОН України Богдан Галайко, кандидат політичних наук, історик і телеведуча Гульнара Бекірова, дослідник історії періоду війн і революцій в Україні та Криму Андрій Іванець.

Модерувати захід буде кандидат історичних наук, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету Василь Кметь.

Презентація книги відбудеться 22 вересня об 11:00 за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5, Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І. Франка (велика читальна зала).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.