«Контрасти» Мамута Чурлу − в кримському Будинку художника

У сімферопольському Будинку художника відкриється персональна виставка «Контрасти»
У Мамута Чурлу сотні робіт
09.03.2016
Оцініть статтю: 
(451 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Сьогодні, 9 березня, у сімферопольському Будинку художника відкриється персональна виставка «Контрасти» відомого кримськотатарського художника і майстра килимарства, кераміста, дизайнера, члена Національної спілки народних майстрів України, заслуженого художника України, лауреата премії ім. Гаспринського Мамута Чурлу.

Роботи Мамута Юсуфовича добре відомі не тільки в Криму, але і за його межами. Вони відрізняються особливим колоритом, енергетичною наповненістю, витонченим смаком. Майстер постійно проводить експерименти з матеріалами і техніками. Він вперше використав традиційний орнамент старовинної кримськотатарської вишивки у живописі, ткацтві, ескізи древніх майстрів − у керамічних виробах.

У своїх дослідницьких працях Мамуту Чурлу вдалося розгадати особливу мову кримськотатарської вишивки, виявити знакові, смислові символи.

− Під час уважного вивчення прийомів старих умільців ми бачимо, наскільки своєрідне і змістовне традиційне кримське шиття, пізнаємо унікальний малюнок, неповторні зразки, самобутній стиль. Мистецтво кримських татар налічує десять видів візерункового шиття, в тому числі золотом, сріблом по щільним тканинам, шнурками з кольорового шовку, блискітками, перлами, коштовним камінням, глухою двосторонньою гладдю, − цитує слова художника видання Avdet.

У Мамута Чурлу сотні робіт. Свій творчий шлях він починав ще в Фергані. Там закінчив музичне училище та училище мистецтв (художнє оформлення). У 1989 році переїхав до Криму. І відразу занурився в організацію перших експозицій кримськотатарських художників у Сімферополі, створення національної галереї. Його персональні живописні виставки проходили в Києві, Москві, Ташкенті, Кельні, Гайдельберзі. Крім творчої діяльності, художник ось уже кілька років займається дослідженнями у галузі традиційного народного мистецтва. Мамут Чурлу − автор і куратор проекту «Кримський стиль». За його ініціативою була створена творча група «Чатир-Даг», яка об’єднує молодих талановитих кримських майстрів прикладного мистецтва.

Як відомо, 1 березня художник відзначив 70-річний ювілей. До цієї дати в лютому в Кримськотатарському музеї культурно-історичної спадщини відкрилася персональна виставка Мамута Чурлу. Художник представив близько 70-ти робіт, що охоплюють 40 років його творчості.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.