Лекції з історії і культури народів ісламського світу більш дієві, аніж усі заклики до взаємоповаги

Лекції з історії і культури народів ісламського світу більш дієві, аніж усі заклики до взаємоповаги
Лекції з історії і культури народів ісламського світу більш дієві, аніж усі заклики до взаємоповаги
20.02.2019
Оцініть статтю: 
(342 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Центр іноземних мов і перекладів «Салям», що функціонує при Ісламському культурному центрі м. Києва, для шанувальників літератури (зокрема й арабської поезії) провів безкоштовну лекцію, присвячену ролі мистецтва римування в арабській культурі.

З Лекцією «Арабська поезія» перед аудиторією виступив Тарік Сархан, завідувач відділу історії та культури ісламу Всеукраїнської асоціації «Альраід», відомий громадський активіст, Посол миру міжнародної миротворчої організації НWPL, Почесний амбасадор української Неформальної групи міжрелігійного миру, ініціатор багатьох просвітницьких заходів.

16 лютого 2019 року в одній з аудиторій ІКЦ зібралося кілька десятків киян, серед яких були постійні відвідувачі, зокрема учні мовних курсів Центру «Салям», а також шанувальники перлин світового письменництва, які дізналися про захід із соцмереж або публікації у виданні «Іслам в Україні».

Зацікавилися лекцією і мусульмани, і послідовники інших віровчень.

Юрій К., який не вперше відвідує заходи, організовані Центром «Салям» та Ісламським культурним центром столиці, зазначає:

«Намагаюся відвідувати всі лекції Тарика Сархана, які приваблюють своєю тематичною палітрою й актуальністю змісту».

«Дуже подобається й те, що вони мають не лише інформативний характер (адже різні дані на ту чи іншу тему завжди є у вільному доступі у бібліотеках, мережі інтернет), а й комунікативний, який передбачає можливість безпосереднього спілкування з лектором, який активно взаємодіє з аудиторією, відповідаючи на будь-які дотичні до теми запитання — іноді доволі провокативні, але уникнути „гострих кутів“ допомагає надзвичайна харизма пана Тарика, його доброзичливість, відсутність упереджень і відкритість до діалогу», — каже Юрій.

Гостя заходу Ольга Ю. вважає, що такі лекції сприяють не лише підвищенню рівня ерудиції й обізнаності слухачів у різних питаннях, а й створюють умови для забезпечення ефективного міжкультурного діалогу:

«Лекції відвідують люди різної етнічної приналежності, представники різних соціальних прошарків, люди різного світогляду — і іноді розповідь про традиції і звичаї того чи іншого народу, що сповідує іслам, лекції про той багатющий спадок, який отримало людство від арабів чи тюркських народів, мають більший ефект для руйнування хибних уявлень, аніж сто закликів до дружби і взаємоповаги».

«Сьогоднішня лекція — справжня подорож у світ витонченої літератури, насиченої безліччю сенсів, зокрема й ісламськими традиціями й ідеями, висловленими часто-густо не в прямому сюжеті, а переданими через асоціативний ряд, через настрій того чи іншого твору», — захоплено уточнює свою думку пані Ольга.

Зазначимо, що лекції Тарика Сархана можна відвідувати щотижня в Ісламському культурному центрі м. Києва.

Крім того, пан Тарик часто проводить зустрічі в інших містах України, у яких функціонують ІКЦ Всеукраїнської асоціації «Альраід».

Тож відстежуйте наші анонси, якщо прагнете скористатися можливістю не лише розширити обрії світогляду, а й духовно збагатитися й насолодитися цікавим спілкуванням з носієм ісламської культури.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.