Міністр культури: Україна може пишатися релігійною толерантністю

©Укрінформ:, 26.11.2020, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Острог. VI «Національний «круглий стіл» «Віра. Релігія»
©Укрінформ:, 26.11.2020, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Острог. VI «Національний «круглий стіл» «Віра. Релігія»
©Укрінформ: Ігор Козловський, 26.11.2020, Острог. VI «Національний «круглий стіл» «Віра. Релігія»
©Укрінформ: Ігор Козловський, 26.11.2020, Острог. VI «Національний «круглий стіл» «Віра. Релігія»
©Укрінформ:, 26.11.2020, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Острог. VI «Національний «круглий стіл» «Віра. Релігія»
©Укрінформ: Ігор Козловський, 26.11.2020, Острог. VI «Національний «круглий стіл» «Віра. Релігія»
30.12.2020
Оцініть статтю: 
(101 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство культури та інформаційної політики України у вересні цього року започаткувало серію національних «круглих столів», присвячених темам культури діалогу, мистецтва, мови, релігії, екології, які проводитимуться у різних містах України, зокрема Києві, Одесі, Харкові, Чернівцях, Острозі, Кривому Розі і Полтаві.

І ось 26 листопада 2020 року в Острозі було проведено шостий «Національний «круглий стіл».

Цього разу у фокусі обговорення науковців була тема «Віра. Релігія».

Координатором заходу був відомий український науковець релігієзнавець, історик і філософ Ігор Козловський.

Присутній на заході міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму слові на урочистому відкритті шостого «Національного круглого столу» заявив, що Україна може пишатися рівнем релігійної толерантності, який існує у нашій державі.

«Україна, звичайно, може пишатися (і це відзначають багато європейських колег) релігійною толерантністю — тим, що у нас існує така унікальна інституція, як Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій. Певною мірою, це засвідчує значний прогрес у тому, яким чином релігійні організації можуть знаходити спільну мову і розвивати культуру діалогу. Я думаю, що це один з небагатьох проявів тієї толерантності і вміння налагоджувати діалог з повагою один до одного», — цитує пана Ткаченка агенція «Укрінформ».

На думку високопосадовця, держава повинна сприяти забезпеченню свободи віросповідання і релігійної толерантності.

Урядовець зазначив, що ініційовані МКІП «круглі столи» проводяться під гаслом «У єдності — сила» і закликав присутніх до активного діалогу.

Про те, що Україна — унікальна країна з найскладнішою у Європі палітрою різних релігійних спільнот, що є і багатством, і викликом для українців, під час шостого «Національного «круглого столу» на тему «Віра, релігія» повідомив український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч Ігор Козловський.

«…Це виклик на зрілість для нашої гідності, для нашої свободи і взагалі для нашого майбутнього. І цей виклик треба приймати, треба на нього відповідати», — сказав пан Козловський, зазначивши, що були деякі зауваження щодо організації цього «круглого столу», зокрема їх висловили представники різних конфесій, яких не запросили на цей захід. Але, як запевнив, Ігор Козловський, надалі їх будуть залучати до участі у таких заходах.

«У нас була така концепція: спочатку обговорення нашого бачення, тобто бачення тих, хто досліджує, — зауважив науковець. — У майбутньому ми хотіли б долучити ширший загал з представників різних — і великих, і малих — конфесій».

Пан Козловський висловив свою думку про діяльність Всеукраїнської ради церков і релігійних об’єднань, зазначивши зокрема, що формат її роботи більше нагадує «закритий клуб», адже її склад представлений не усіма релігійними спільнотами.

Тим часом, як стверджує Ігор Козловський, на окупованій території України окупанти проводять жахливий експеримент, який полягає у нав’язуванні усім однієї світоглядної думки, що спричиняє тоталітаризм.

«У суспільстві, у країні не повинно бути монополії однієї віри чи релігії, нав’язування однієї світоглядної думки всім іншим. Це дійсно повинен бути певний діалог у пошуках цінностей суспільства, — сказав пан Козловський. — На окупованій території України ми спостерігаємо жахливий експеримент, якраз з точки зору віри. Перші окупанти, заходячи на територію Донеччини і Луганщини, починали з того, що створили преференції для однієї релігійної спільноти, і розпочали утиски і зачистки інших».

Як наслідок, окуповані території покидають сотні тисяч людей, світогляд яких не збігається з цією панівною вірою.

«Називаючи цю віру православ’ям, насправді вони (окупанти — ред.) сповідують іншу віру. Це віра «русского мира». Тобто, ідеологема «русского мира» — це власне нав’язування панівної віри, що всі повинні думати так. Хто думає інакше, опиняється в підвалах або мовчить», — зазначив релігієзнавець.

Пан Козловський підкреслив, що з появою однієї панівної системи починається тоталітаризм, який фактично руйнує вибір і не допускає будь-якої зміни свідомості.

«А справжня віра — це право людини обирати світогляд, обирати цінності любові, свободи і гідності, які є базовими для нашої національної ідеї, яку впродовж віків сповідував український народ», — зазначив пан Козловський.

10 вересня 2020 року у Києві відбувся перший «Національний «круглий стіл» на тему «Культура діалогу».

Під час другого «круглого столу» 24 вересня в Одесі дискутували про історію.

У фокусі третього «круглого столу» 19 жовтня у Харкові була тема «Мова».

На четвертому «круглому столі» 26 жовтня в Чернівцях говорили про щастя, а на п’ятому 9 листопада у Кривому Розі — про екологію.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.