Муфтій ДУМУ «Умма» про кончину Блаженнішого Любомира: «Помер той, кого ми можемо назвати совістю нації»

Муфтій ДУМУ «Умма» про кончину Блаженнішого Любомира: «Помер той, кого ми можемо назвати совістю нації»
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов висловив співчуття з приводу кончини Архієпископа-емерита УГКЦ
01.06.2017
Оцініть статтю: 
(308 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

31 травня 2017 року на 85-му році життя після тяжкої недуги відійшов у вічність Блаженніший Любомир (Гузар).

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов висловив співчуття з приводу кончини Архієпископа-емерита УГКЦ.

— Помер Блаженнійший Любомир Гузар. Велика людина! Великий духовний лідер! Той, кого ми можемо назвати совістю нації! Той, чиї слова на Майдані «Не бійтеся!» досі відгукуються у наших серцях! Вічна пам’ять Блаженнішому Любомиру Гузару! Сумуємо…

Похорон колишнього голови Української греко-католицької церкви відбудеться 5 червня. Об 11 ранку в київському Патріаршому соборі відслужать Архієрейську Божественну Літургію, йдеться в повідомленні УГКЦ.

Оскільки Блаженніший Любомир Гузар народився у Львові, то 1 червня в місті оголосили днем жалоби.

Тіло уже привезли з Феофанії до резиденції у селі Княжичі на Київщині. За офіційною версією, він помер у зв’язку зі складною хворобою. У Феофанії пробув останній тиждень.

Департамент інформації УГКЦ нагадує ключові моменти біографії Блаженнішого Любомира:

Народився 26 лютого 1933 року в м. Львові. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я змушена була покинути Україну. Спочатку зупинилися в Австрії. У м. Зальцбурзі хлопець продовжив навчання в українській гімназії.

У 1949 році родина Гузарів переїхала до США. Середню освіту майбутній владика здобув у Малій духовній семінарії в Стемфорді (штат Коннектикут). Студіював філософію в Колегії святого Василія, де в 1954 році одержав ступінь бакалавра.

У 1958 році як вихованець Великої духовної семінарії святого Йосафата одержав ліценціат богослов’я. 30 березня того ж року владика Амврозій Сенишин висвятив Любомира Гузара на священика для служіння в Стемфордській єпархії.

З 1965 року — настоятель парафії Пресвятої Трійці в Кергонксоні.

У Фордгамському університеті Нью-Йорка продовжував навчання, вивчаючи філософію. У 1967 році здобув ступінь магістра.
В 1969 році переїхав до Рима для продовження богословських студій, які закінчив доктором богослов’я в 1972 році.

2 квітня 1977 року в монастирі Студійського уставу в Кастель-Гандольфо поблизу Рима був висвячений патріархом Йосифом на єпископа.

У 1978 році патріарх Йосиф призначив єпископа Гузара архімандритом монастиря Святого Теодора, а також відповідальним за монастирі Студійського уставу за межами України. З 1984 до 1991 року — протосинкел Львівської архиєпархії в Римі.

У 1993 році разом зі всією спільнотою з Гроттаферрата повернувся на рідну землю. Служив духівником у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

У листопаді 1996 року владика Любомир призначений Єпископом-помічником Глави Української греко-католицької церкви. 26 січня 2001 року на Надзвичайному Синоді Єпископів УГКЦ вибраний Верховним Архієпископом УГКЦ. 21 лютого призначений папою Іваном Павлом ІІ кардиналом Католицької церкви.

21 серпня 2005 року проголошено перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва. 10 лютого 2011 року на прес-конференції в Києві Блаженніший Любомир повідомив про те, що цього дня папа Венедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архієпископа УГКЦ. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років.
Займався активною громадською діяльністю. Зокрема, був учасником Ініціативної групи «Першого грудня».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.