Мусульмани — учасники І Молодіжного молитовного сніданку

12 квітня у столичному Будинку Уряду за підтримки Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» і Міністерства молоді та спорту України відбувся І Молодіжний молитовний сніданок.

Навколо духовних цінностей та спільної молитви за нашу державу захід об’єднав понад 100 учасників: керівників молодіжних організацій, молодих політиків і науковців, представників молодіжного самоврядування, студентства, молодіжного крила церков і релігійних організацій.

На молитовний сніданок були запрошені й представники мусульманської спільноти, зокрема заступник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імам мечеті м. Дніпро шейх Едгар Девлікамов та представник ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», журналіст Ділявер Саідахметов.

До присутніх з вітальним словом звернулися заступник глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко та міністр молоді і спорту Ігор Жданов. Останній, зокрема, сказав, що зважаючи на складні виклики, які зараз стоять перед Україною, в української нації є нагальна потреба в єдності дій.

Міністр відзначив великий патріотизм українських дівчат та юнаків, значна частина яких з Майдану одразу поїхали на Схід боронити територіальну цілісність та незалежність країни, а також навів дані соціологічних досліджень, відповідно до яких 60% молоді хоче працювати в Україні, бо це її Батьківщина, 20% — хочуть поїхати на навчання чи стажування за кордон , але повернутися.

— Наше завдання — зробити так, щоб вони хотіли повертатися, творити, народжувати та виховувати дітей саме в Україні, — наголосив Ігор Жданов.

Урядовець зазначив, що «дорослі» молитовні сніданки вже стали звичними в нашій країні.

— У мене є мрія, щоб цей перший молодіжний сніданок став гарною щорічною українською традицією, яку ми з вами започаткували, а потім пишалися цим, розповідаючи про участь в таких сніданках своїм дітям та онукам, — сказав Ігор Жданов.

Особливим гостем Молодіжного молитовного сніданку був Даг Берлі, співорганізатор Президентського молитовного сніданку США. Для учасників заходу виконував музичні композиції християнський гурт «Квант». Також приємним сюрпризом став виступ Сергія Фоменко, соліста гурту «Мандри». Захід завершили спільною молитвою.

— Молитовні сніданки слугують місцем духовного єднання і порозуміння. Дуже тішить, що сьогодні зібралися молоді, амбіційні, небайдужі, позитивно налаштовані і з вірою у серці люди! Україна як ніколи потребує міцності духу та єдності дій. Тому молодим керівникам організацій, політикам, науковцям, активним студентам, молодіжним лідерам церков і релігійних організацій дійсно потрібно об’єднатися та активно діяти, щоби підійняти нашу державу! Тому що молодь — це творці майбутнього України, — прокоментував подію Павло Унгурян, координатор Національного молитовного сніданку, голова МДО «За духовність, моральність і здоров’я України».

Нагадаємо, у США, Європарламенті, державах Європейського союзу та багатьох інших країнах світу молитовні сніданки проходять вже понад 65 років. Вони слугують місцем духовного єднання і порозуміння провідних політиків, урядовців, дипломатів, бізнесменів з усього світу.

В Україні за останнє десятиліття також стало доброю традицією проведення Національних молитовних сніданків, у яких бере участь керівництво держави, народні депутати, парламентарі країн Євросоюзу та Конгресу США, представники дипломатичних місій, релігійних і громадських організацій. Окрім цього, в останні роки традицію підхопили обласні державні адміністрації та мерії великих міст, які провели аналогічні заходи в більшості областей.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.