Мусульмани воюють за Україну, боронячи і Європу, і цілий світ

Мусульмани воюють за Україну, боронячи і Європу, і цілий світ
Мусульмани на захисті країни

Серед мусульман, що боронять Україну від російської агресії, є як етнічні українці, так і представники інших народів, зокрема чеченці, що діють у складі кількох підрозділів. Але це не єдині мусульмани, що воюють за Україну.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов за національністю татарин. Він змінив релігійне вбрання на військову форму, ставши імамом-капеланом тероборони Києва, але водночас не припиняє діяльности як волонтер мусульманської ініціативи «Крила перемоги».

На захист України в лавах ЗСУ, а також інших підрозділів стали і кримські татари — корінний народ Криму. На початку березня стало відомо про загибель кримськотатарського військовослужбовця Умера Волкова. Багато кримських татар мобілізувалися або долучилися до територіальної оборони після початку повномасштабного вторгнення Росії. Поміж них і відомі люди, як, наприклад, режисер Ахтем Сеїтаблаєв, директор ДП «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов тощо.

Про участь кримських татар та інших мусульман у захисті України казав і муфтій ДУМ АРК Айдер Рустемов.

«Мусульмани Криму, кримські татари, як і всі громадяни України, сьогодні обстоюють свою свободу та захищають не тільки себе, а й Європу, і навіть цілий світ!» — заявив він в інтерв'ю арабському каналу «Аль-Хурра».

Мусульмани-захисники України закликають одновірців, що служать у війську агресора, переходити на бік України. З таким закликом, зокрема, звертався до російських мусульман Іса Акаєв — кримський татарин, командир добровольчого батальйону «Крим». Його підрозділ, до речі, нещодавно згадували у зв'язку зі звільненням села Мотижин Київської области.

Іса Акаєв, як і багато бійців батальйону, мають бойовий досвід ще з 2014 року. Нині вони діють як частина територіальної оборони України.

Зі зброєю в руках сьогодні Україну боронять азербайджанці, казахи, таджики та представники інших мусульманських народів.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.