Милосердя не йде на карантин

Милосердя не йде на карантин
Милосердя не йде на карантин
20.03.2020
Оцініть статтю: 
(44 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Люди, чиє життя ввійшло в осінь, заслуговують на особливу увагу та піклування. Іслам учить шанувати не тільки  власних батьків, а взагалі всіх старших. Тож не дивно, що мусульмани ніколи не лишають літніх людей на самоті з проблемами — чи то родичі, чи просто старенькі. Не всім пощастило мати синів і дочок, а когось Всевишній випробовує гіркими втратами, але допомога й підтримка приходять від одновірців.

Пандемія небезпечної хвороби стала перевіркою твердости віри та щирости намірів вірних. Сьогодні у  скрутному становищі — літні люди, бо ризики в разі інфікування для них найбільші.

Запроваджені урядами багатьох країн світу протиепідемічні й карантинні заходи передбачають серед іншого обмеження роботи ринків і магазинів, тимчасове припинення роботи громадського транспорту — як важко й небезпечно стареньким дістатися до продуктової лавки!

Українські мусульмани розуміють, що милосердя не може піти на карантин. Не виняток і запорізькі послідовники Ісламу, що дбають про літніх одновірців у ці важкі часи: вони  придбали для них продукти й засоби гігієни — цього має вистачити на найближчі два тижні, аби старенькі не наражали себе на небезпеку інфікування, виходячи з дому.

Імам запорізької мечеті Мухаммад Мамутов закликав у своєму відеозверненні не лишатися осторонь і по змозі долучатися до надання допомоги:

— Мир вам, дорогі брати і сестри!  Шановні земляки, шановні жителі Запоріжжя! Ми, Ісламський культурний центр Запоріжжя  «Віра», вирішили надати допомогу нашим літним прихожанам у вигляді продуктових наборів і засобів гігієни, що їх, іншааллаг, вистачить на два тижні. Ми знаємо, що багато торговельних центрів і ринків зараз зачинені, і  людям похилого віку дуже важко вийти й придбати щось для себе. Тому ми вирішили допомогти, а той, хто хоче долучитися до цієї акції, може це зробити. Не будьмо байдужими, не залишаймося осторонь і допомагаймо людям, що потребують нашої допомоги. І молімося — за мир і за всю Україну! Просимо Всевишнього Аллага зберегти Україну і весь світ від цієї епідемії, а також від усіх негод! Амін!

«Над тими, хто милостивий, змилостивиться й Милостивий [Аллаг]! Будьте милосердні до тих, хто на землі, й над вами змилується той, хто на небі!» (Ахмад 2/160; Абу Дауд 4941; Ат-Тірмізі, 1924; Аль-Хакім 4/175).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.