Народні депутати прослухали лекцію про особливості ісламської культури

Народні депутати прослухали лекцію про особливості ісламської культури
Народні депутати прослухали лекцію про особливості ісламської культури
03.05.2021
Оцініть статтю: 
(70 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов прочитав лекцію про особливості мусульманської культури та етикету для групи народних депутатів — учасників міжпарламентських груп дружби з колегами з мусульманських країн. Про це повідомляє сайт духовного управління.

На лекції були присутні понад два десятки нардепів. Шейх Саід розповів  їм про основи культури та етики Ісламу, заборони віровчення для його послідовників, а також про певні особливості міжособистісного спілкування в мусульманських народів. Народні обранці, своєю чергою, ставили питання.

«Зокрема, питали про межі дозволеного у спілкуванні чоловіків і жінок, що не є родичами; про вплив місцевих традицій у певних країнах на правила гостинности та про деякі нюанси в поведінці чи висловлюваннях, що їх краще уникати, — каже муфтій. — Загалом подібне прагнення народних депутатів більше дізнатися про ісламську культуру можна тільки вітати. Знання звичаїв, традицій, релігії та культури різних народів — не просто ознака освіченої людини, а й демонстрація поваги до країни, з якої походить співрозмовник. А для політиків це набуває ще більшого значення, адже напряму пов'язано із міждержавними стосунками».

У парламенті цього скликання є щонайменше 21 група міжпарламентської дружби з мусульманськими країнами. Члени цих груп часто спілкуються з закордонними колегами в рамках заходів різного рівня. Також українські парламентарі та високопосадовці регулярно беруть участь у міжнародних зустрічах. Досить згадати нещодавні візити президента України до ОАЕ, Катару й Туреччини. Посилення зовнішньополітичних і культурних зв'язків України з країнами ісламського світу спонукає український політикум поглиблювати свої знання різних аспектів Ісламу, адже окрім звичайних у світі правил етикету й вимог протоколу важливо знати особливості та традиції держав з іншими культурами, щоб уникнути прикрих непорозумінь.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.