Не пропустіть «Kyiv East Fest» — уже 5 червня у центрі столиці!

Не пропустіть «Kyiv East Fest» — уже 5 червня у центрі столиці!
Не пропустіть «Kyiv East Fest» — уже 5 червня у центрі столиці!
03.06.2019
Оцініть статтю: 
(13 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Добігає кінця благословенний Рамадан. Залишилися лічені ночі молитв з таравіх-намазом, читанням Корану, настановами імама (до речі, багато мусульман останні десять днів взагалі не покидають мечеть).

Спливають дні суворого посту від світанку до появи місяця, і вже почався відлік годин до настання одного з найвеличніших і найрадісніших для мусульман свят — Ід аль-Фітру.

Молитви, урочистості і пишні гуляння з взаємними подарунками, розвагами для дітей, щедрими гостинами з фантастичними стравами.

Так було завжди, і так буде, Інша’аЛлаг, і цьогоріч.

Величне і радісне свято Рамадан-байрам припадає на 4 червня. Його відзначають не один день. Тому київські мусульмани-прихожани мечеті Ісламського культурного центру столиці вирішили поділитися ним з мешканцями і гостями Києва, влаштувавши і для них свято у центрі міста у парку імені Тараса Шевченка.

З поваги до переконань кожного (для української столиці, як і для всієї країни характерною рисою є поліетнічність і комфортність для проживання людей різних релігійних переконань) столичні послідовники ісламу зробили акценти на пізнавальній складовій заходу, а не на винятково релігійній.

Тож уже 5 червня 2019 року об 11:00 розпочнеться «Kyiv East Fest», що занурить гостей фестивалю в атмосферу сходу з його історією і сьогоденням, традиціями і ремеслами.

Організатори — Ісламський культурний центр м. Києва — обіцяють насичену програму аж до вечора.

«Роздивіться парк Шевченка на мапі! Помітили, що він схожий на килим? Саме на цьому зеленому «килимі» вже наступної середи, 5 червня, на контрасті з шаленим ритмом мегаполісу на вас чекатиме справжня східна казка, приправлена практичними лекціями — про цілий рік навчання українки у Катарі, ведення бізнесу з арабами, життя у стилі «нуль відходів», каліграфію і малювання фарбами на воді (останні дві лекції — з майстер-класами!)», — йдеться в анонсі події.

Як обіцяють організатори, на окремих локаціях для відвідувачів буде облаштовано куточки, що представлятимуть Крим і кримців, Азербайджан, Єгипет, Індонезію, Киргизстан, Малайзію, Туреччину, Карачаєво-Черкесію, Палестину. Передбачена і загальна локація Африканського континенту.

Смаколики і кава на піску, жіночий шатер, дитяча зона, фотозона (з костюмами), танці кримських татар і народів Сходу, фліпбуки, виставка картин і фото, продаж сувенірів, показ скромної моди, ярмарок, розпис хною, і навіть барабанне коло! Це неповний перелік несподіванок і сюрпризів для гостей фестивалю.

Організатори запевняють, що відвідувачі не пошкодують про своє рішення долучитися до заходу.

«Завітайте на свято — не пожалкуєте! Навіть за умови, що ви маєте лише 30–60 хвилин на обідню перерву, або ж можете приєднатися до святкування до чи після роботи/навчання, скористайтеся цією чудовою нагодою бодай на короткий час забути про клопоти повсякдення! Чекатимемо на вас аж до 20:00», — люб’язно запрошують гостей організатори свята.

Нагадаємо, «Kyiv East Fest» — традиційний захід, який організовують і проводять активісти громадських організацій, що діють при Ісламському культурному центрі столиці.

Зазвичай східний фестиваль проводили у київському ІКЦ, який гостинно приймав чималу кількість гостей.

Торік з’ясувалося, що на території Центру складно розмістити всіх охочих. Тому цьогоріч уже не кияни йдуть у гості до Ісламського центру, а Ісламський центр 5 червня на один день переміститься до середмістя Києва.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.