Не пропустіть заходи з кримської і кримськотатарської тематики на «26 BookForum»

Не пропустіть заходи з кримської і кримськотатарської тематики на «26 BookForum»
Не пропустіть заходи з кримської і кримськотатарської тематики на «26 BookForum»
19.09.2019
Оцініть статтю: 
(180 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Тематика щодо Криму, кримської історії і сучасності, зокрема і кримськотатарської культури, літератури не зникає з порядку денного загальноукраїнських культурних заходів.

Не став винятком цьогорічний головний культурний фестиваль країни «26 BookForum», який проводиться у Львові.

Уже традиційно на цьому заході кримська і кримськотатарська тематика представлені доволі потужно.

Зокрема, з 19 до 22 вересня у рамках 26-го Книжкового Форуму відбудуться українсько-кримськотатарські поетично-прозаїчні читання, дискусії, презентації кримськотатарських видань, письменницькі марафони і перформанси.

Отже, занотуйте:

19 вересня, у четвер, з 15.00 до 16.00 у малій залі готелю «Ріус» (вул. Гнатюка, 12-а) тривала дискусія «Герої та злодії в українській та кримськотатарській літературі».

Учасники: Надія Гончаренко, Вахтанг Кебуладзе, Джемілє Сулейманова, Анастасія Левкова, Алім Алієв.

19 вересня, у четвер, з 17.00 до 18.15 у конференц-залі Палацу Мистецтв (вул. Коперника. 17) выдбулася презентація образотворчого видання «TOY. SEVGI ARFESI» «Весілля. Переддень любові».

Учасники: Бойко Ірина, Абібулаєва Лєн’яра, Куртмамедова Феріде, Бондаренко Олексій.

20 вересня, п’ятниця, з 14.00 до 15.00 у ресторані «Дуже висока кухня» (Площа Ринок, 14) триватиме дискусія «Як змінились українці за останні шість років?»

Учасники: Сергій Жадан, Євген Глібовицький, Ельміра Муратова, Алім Алієв.

20 вересня, п’ятниця, з 17.30 до 19.00 у кінотеатрі «Коперник» (вул. Коперника, 9) триватиме дискусія «Уявлені спільноти: від Робінзона до Дарвіна і далі вглиб».

Учасники: Муха Ольга, Грицак Ярослав, Алієв Алім, Сігов Олексій.

21 вересня, субота, з 12.00 до 13.00, площа перед пам’ятником Франка (вул. Університетська, 1) проводитиметься письменницький марафон Українського ПЕНу на підтримку заручників Кремля.

21 вересня, субота, з 16.00 до 17.00 у наметі біля Львівського національного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької за підтримки МФ «Відродження» проводитиметься театрально-поетичний перформанс «Трава пробиває землю».

Учасники: Галина Джикаєва, Яна і Ден Гуменні, Сеяре Кокче, Майє Сафет.

21 вересня, субота, з 18.00 до 19.00 у Книгарні #1 (Площа Ринок, 3) буде проведено презентацію нової книги Сергія Громенка «250 років фальші: російські міфи історії Криму».

22 вересня, неділя, з 16.00 до 17.15 у приміщенні Першого українського театру для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11) проводитимуться українсько-кримськотатарські поетично-прозаїчні читання «Збираючи кримський інжир».

Учасники: Мар’яна Савка, Сеяре Кокче, Майє Сафет, Єва Райська, Галина Крук, Роксолана Жаркова, Сергій Жадан, Мар’яна Кіяновська, Катерина Калитко, Володимир Бєглов, Анастасія Левкова, Алім Алієв

Довідка про учасників заходів:

Алім Алієв — журналіст, правозахисник, співорганізатор громадської ініціативи «Крим-SOS», програмний директор культурно-мистецького центру «Кримський Дім», співавтор книги «Мустафа Джемілєв. Незламний», менеджер культурно-освітніх проєктів, координатор фестивалю «Кримський інжир».

Анастасія Левкова — письменниця, літературознавець, журналіст, редактор, літменеджерка, у минулому — заступник директора Українського інституту книги, арт-директор мережі книжкових магазинів «Є», ведуча передачі про кримську, зокрема кримськотатарську літературу на радіо «Хаят».

Вахтанг Кебуладзе — український філософ, спеціаліст з феноменології, професор, публіцист, член українського ПЕН, викладач КНУ ім. Т.Шевченка і НУ «Києво-Могилянська академія», учасник гурту «Джин».

Джемілє Сулейманова — літературознавчиня, публіцистка, у минулому — викладачка кафедри кримськотатарської літератури Таврійського національного університету ім. В.Вернадського.

Ельміра Муратова — українська кримськотатарська політологиня, сходознавчиня, дослідниця ісламу і міжетнічних відносин у Криму.

Євген Глібовицький — експерт з довготермінових стратегій. Досліджує цінності.

Учасник Несторівської експертної групи (візія для України 2025), Унівської експертної групи (візія для Львова 2025), дніпровської групи DYC (Develop Your City) (стратегія 2030); ініціатор й експерт групи з розробки стратегії для Киргизстану.

Сергій Жадан — український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст; автор літературних творів, номінованих на здобуття національних і міжнародних нагород і премій. Перекладені більш як двадцятьма мовами твори принесли авторові всенародне визнання, популярність і славу як одного з найвідоміших сучасних українських письменників.

Активний організатор літературного життя України й учасник мультимедійних мистецьких проектів.

У 2017 році заснував «Благодійний фонд Сергія Жадана».

Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена» та ін.

Ольга Муха — культурменеджерка, очільниця Офісу Міста літератури ЮНЕСКО у Львові, координаторка команди PEN Конгресу в Україні.

Ярослав Грицак — український науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка, гість-професор Центральноєвропейського університету у Будапешті; перший віце-президент (1999–2005) Міжнародної асоціації україністів; головний редактор наукового щорічника «Україна модерна»; член редакційної колегії часописів «Ab Imperio», «Критика», «Slavic Review»; член наглядової ради журналу «Harvard Ukrainian Studies»; почесний професор НаУКМА.

Олексій Сігов — філософ, науковий редактор видавництва «Дух і Літера»; перекладач. Досліджує феномен свідчення в усіх його проявах: філософському, громадянському, релігійному, історико-культурному, педагогічному тощо.

Галина Джикаєва — режисерка, співзасновниця PostPlay Театру.

Яна і Ден Гуменні — драматурги і співзасновники театру PostPlay.

Сеяре Кокче — хормейстерка і філологиня, письменниця, перекладачка, поетеса; членкиня мистецького об’єднання «Not_partizans_clÜb», переможниця конкурсу «Кримський інжир» (2018) у номінації «Переклад з української на кримськотатарську» (за переклади творів Сергія Жадана).

Майє Сафет (Абдулганієва) — кримськотатарська культурна активістка, літераторка, поетеса, переможниця конкурсу «Кримський інжир» (2018) у номінації «Поезія кримськотатарською»; авторка перекладу кримськотатарською українського державного гімну й авторка перекладу українською кримськотатарського національного гімну «Ант еткенмен».

Мар’яна Савка — українська поетеса, дитяча письменниця, літературознавчиня, публіцистка; головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева»; перекладачка; громадська діячка; членкиня Ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва; віце-президентка літературної премії «Великий Їжак»; членкиня Асоціації українських письменників і Національної спілки письменників України; членкиня Українського ПЕН.

Єва Райська (Маріанна Максимова) — співзасновниця радіо «Котермак», журналістка, авторка книги «Півтора Неба» (серія Есе про все).

Галина Крук — поетеса, літературознавчиня, перекладачка; членкиня Асоціації українських письменників (2001) й Українського ПЕН. Переможниця Літературної премії імені Богдана-Ігоря Антонича «Привітання життя» (1997), лауреатка премії «Гранослов» (1997) і видавництва «Смолоскип» (1997).

Роксолана Жаркова — літературознавчиня, кандидатка філологічних наук, гендерологиня, письменниця; учасниця і переможниця багатьох літературно-мистецьких конкурсів.

Мар’яна Кіяновська — авторка поетичних і прозових творів, есе; перекладачка, літературний критик і літературознавчиня; членкиня Національної спілки письменників України й Українського ПЕН.

Катерина Калитко — поетеса, перекладачка, авторка поетичних збірок і прозових творів; членкиня Українського ПЕН і НСПУ.

Володимир Бєглов — поет, журналіст, радіоведучий, культурний менеджер; співзасновник «Радіо Сковорода» і «The Ukrainians».

Народився, вчився і працює у Львові. Автор збірки віршів «FAITHBOOK» (2017, «Видавництво Старого Лева»); автор проєкту «Majority of Minorities» («Більшість меншостей»).

Сергій Громенко — кандидат історичних наук, публіцист і громадський діяч; автор монографії про польських мандрівників у Криму, співавтор чотирьох науково-популярних книг з української історії; блогер; журналіст «Радіо Свобода».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.