Нова хвиля репресій у Криму як підступна провокація з боку окупантів

Нова хвиля репресій у Криму як підступна провокація з боку окупантів
Нова хвиля репресій у Криму як підступна провокація з боку окупантів
05.04.2019
Оцініть статтю: 
(234 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Російська окупаційна влада в анексованому Криму репресіями або прагне змусити мовчати кримських татар, або, навпаки, радикалізувати їх для подальшої фізичної зачистки.

Таку думку висловив російський адвокат Микола Полозов в інтерв’ю UATV.

Захисник озвучив інформацію про кількість українських політв’язнів, здебільшого кримських татар, засуджених окупантами. За останніми даними, їх налічується близько 100 осіб.

«Основний удар російської репресивної влади спрямований на кримських татар. Таким чином вона має на меті максимально придушити і примусити їх мовчати. Іншою, більш небезпечною метою, є спроба радикалізувати кримських татар цим тиском, спровокувавши їх — за зразком північнокавказьких республік — на висловлення протесту, щоб мати можливість використовувати проти них «фізичну зачистку», — вважає Микола Полозов.

Пан Полозов також розповів, чому Кремль саме зараз влаштовує масове переслідування кримчан, а також прояснив ситуацію щодо затриманих громадян України.

«Я вважаю це етнічною чисткою, адже переслідування здійснюється винятково за расовою і національною приналежністю щодо кримських татар. Це нагадує депортації 1944 року і дії есесівських карателів, які використовували такі ж методи. До того ж, вчора «очільник» Криму Аксьонов заявив, що всі, кому не подобається жити у російському Криму, можуть покинути територію півострова. Це свідчить про перехід російської влади до нового етапу репресій і зачисток, які триватимуть до повної депортації кримських татар з їх Батьківщини», — вважає захисник.

Микола Полозов зазначив, що адвокати постійно присутні на судових засіданнях щодо обрання запобіжного заходу для затриманих.

«З огляду на масштабність цих репресій, адвокатів у нас не вистачає. Захисники працюють безперервно, але деякі бояться братися за такі провадження, побоюючись репресій», — зазначив Полозов.

За його словами, затриманим кримським татарам загрожує від 15 до 20 років позбавлення волі, і ФСБ вже заздалегідь визнала їх винними.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.