Переселенцям з Криму та Донбасу підказали, як отримати допомогу від Фонду соцзабезпечення

01.02.2016
Оцініть статтю: 
(521 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Правозахисна рада України «Переселенець. UA» оприлюднила інформацію щодо того, хто з внутрішньо переміщених осіб має право на отримання того чи іншого виду матеріального забезпечення, зокрема допомоги з тимчасової втрати працездатності (в тому числі й з догляду за хворою дитиною), з вагітності та пологів та допомоги на поховання. Повідомляються умови надання такої допомоги і рекомендації: куди звертатися в разі настання того чи іншого страхового випадку та які документи треба буде надати.

Підкреслюється, що право на отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має кожна застрахована особа (тобто та, що сплачує або за яку сплачує єдиний соціальний внесок (ЕСВ) роботодавець). А у випадку смерті та необхідності отримати допомогу на поховання таке право мають члени родини померлого застрахованого, тобто офіційно працевлаштованої на момент настання смерті особи.

Допомога з вагітності та пологів надається за умови настання страхового випадку до моменту переміщення застрахованої особи або ж впродовж 30 тижнів з дати її переміщення. При цьому датою переміщення вважається така, що вказана у довідці про взяття її на облік в якості особи, що переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Увагу переселенців акцентують на граничних термінах отримання матеріального забезпечення: воно може бути виплачено, якщо звернення про допомогу надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, завершення відпустки з вагітності та пологів, смерті застрахованої особи або члена родини, який перебував на утриманні в померлого.

Для отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду переселенцям належить звертатися в районну, міжрайонну або міську виконавчу дирекцію відділення Фонду за фактичним місцем проживання.

Докладніше дізнатися про порядок отримання переселенцями виплат від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності можна за посиланням.

Телефон «Горячої лінії» Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 0-800-50-18-92

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.