Пересування та розмови уйгурів відстежуються всередині та за межами Китаю

Пересування та розмови уйгурів відстежуються всередині та за межами Китаю
Уйгури у таборі для «перевиховання» у Сіньцзяні
22.11.2022
Оцініть статтю: 
(87 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Уйгури — тюркомовний мусульманський народ, основна етнічна група та корінна людність у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі КНР. В останнє десятиліття китайська влада розгорнула проти них кампанію репресій «в ім’я боротьби з тероризмом», що США та інші країни характеризують як геноцид. ООН порушує питання про скоєння Китаєм злочинів проти людяности. 

У Сіньцзяні створено велику мережу спостереження з камерами, що розпізнають обличчя, конфіскацією паспортів та повсюдною присутністю охорони. Уйгури, що живуть за межами Китаю, також повідомляють, що отримують дзвінки з погрозами від поліції Сіньцзяну. А тепер з’явилися інформація, що Китай відстежує пересування та розмови уйгурів усередині країни та за кордоном за допомогою шпигунських програм в додатках.

Як повідомляє видання The Epoch Times, в дослідженні, оприлюдненому компанією Lookout (Сан-Франциско), яка спеціалізується на кібербезпеці, сказано, що з 2018 року безліч додатків для Android уйгурською мовою заражені шпигунським софтом. Згідно з публікацією, виявлена шпигунська програма дозволяє хакерам збирати розташування користувача, контакти, історію дзвінків, текстові повідомлення і навіть може робити фотографії та записувати дзвінки.

Дослідники Lookout заявляють, що шпигунська програма може бути використана для виявлення «ознак релігійного екстремізму чи сепаратизму». 

«Ця кампанія, схоже, спрямована насамперед на уйгурів у Китаї. Але ми виявили свідчення ширших переслідувань мусульман та уйгурів за межами Сіньцзяну», — сказано в доповіді.

Це твердження, звісно, відкидається, як «неправдиве» посольством Китаю в США.

Як повідомляло видання «Сибирь.Реалии», американський Фонд пам'яті жертв комунізму опублікував доповідь про те, що відбувається в таборах для уйгурів. Це сталося після того, як невідомий хакер отримав доступ до внутрішніх комп'ютерних мереж поліції Сіньцзяну.

На початку цього року США закликали Китай ужити заходів для припинення расової та релігійної дискримінації в Сіньцзяні, про яку йшлося у щорічному звіті Міжнародної організації праці (ILO). У доповіді за 2022 рік, опублікованій Комітетом експертів ILO з застосування конвенцій та рекомендацій 10 лютого, сказано, що Китай використовує так звані центри професійної підготовки та реабілітації для «політичного перевиховання». У доповіді звертають увагу на «поширену та систематичну» програму, що передбачає широке використання примусової праці уйгурів та інших мусульманських меншин у сільському господарстві та промисловості на території Сіньцзяну. 

«Близько 13 мільйонів представників етнічних та релігійних меншин у Сіньцзяні зазнають переслідувань за ознакою їхньої етнічної та релігійної приналежности з метою соціального контролю та асиміляції їхньої культури та самобутности», — сказано у 870-сторінковому звіті Міжнародної конфедерації профспілок (ITUC), що базується в Брюсселі. 

За даними ITUC, Пекін називає уйгурів екстремістами й терористами, а свої заходи придушення, зокрема табори примусової праці, де утримують близько 1,8 млн уйгурів та мусульман інших національностей, називає «боротьбою з бідністю», «професійним навчанням», «перевихованням через працю» та «деекстремізацією». 

За даними Ради з міжнародних відносин (CFR), у 2017–2021 роках комуністичний режим ув'язнив понад мільйон уйгурів-мусульман і піддав величезну кількість представників цієї етнічної меншини суворому нагляду та примусовій стерилізації.

Нагадаємо, на початку жовтня 2022 року Україна не підтримала резолюцію Ради ООН з прав людини про обговорення ймовірного геноциду уйгурів у Китаї. І це спричинило скандал. 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.