Подробиці затримання мусульман: вивезли до лісу і катували

Подробиці затримання мусульман: вивезли до лісу і катували
© Фейсбук «Кримська солідарність»

В окупованому Криму 27 березня 2019 року пройшла хвиля масових обшуків у будинках кримських татар, після яких було проведено ряд затримань й арештів активістів «Кримської солідарності».

Про затримання активістів Ремзи Бекірова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, які виїхали до Ростова-на-Дону, щоб взяти участь у судових процесах над кримськими татарами, стало відомо наступного дня — 28 березня.

Про те, як відбувалося затримання, активіст Осман Аріфмеметов розповів своєму адвокатові Олексієві Ладіну.

За словами Османа, озброєні російські силовики під час затримання кримських татар жорстоко — до неодноразової втрати свідомості — били його. Крім того, у активіста відібрали (і досі не повернули) документи, молитовний килимок, інші особисті речі і гроші. Крім фізичних тортур силовики намагалися застосувати і морально-психологічний тиск. Перед тим, як передати затриманих до ФБС, їх спочатку відвезли до лісу, де тортури, зокрема і фізичні, продовжилися.

Про це йдеться у публікації спільноти «Кримська солідарність» у соцмережі Фейсбук.

За словами Османа Аріфмеметова, викрадачі везли активістів на мікроавтобусі до лісу, закувавши руки за спиною у наручники. Вони поклали їх колінами і чолом на підлогу між сидіннями і ходили по їх спинах.

«27 березня 2019 року у часовому проміжку з 22.00 до 23.00 я, Аріфмеметов О.Ф., і мої друзі Бекіров Р.Р. і Абдулкадиров В.В. знаходилися у будівлі «Макдональдс» (у Ростовській обл. — ред.). Озброєні люди в чорних масках і одязі чорного кольору увірвалися до «Макдональдсу», підбігли до нас, не назвавши себе вимагали від мене і моїх друзів пред’явити документи… Привезли нас у лісисту місцевість. Мене тримали за наручники і наносили удари ногами в стегна, гомілки і сідниці. Ударили кийком у потилицю, внаслідок чого я кілька разів непритомнів. Надягли наручники, звівши руки за спиною. Потім повантажили нас трьох до мікроавтобуса, поклавши колінами і чолом на підлогу між сидіннями. Викрадачі ходили по спинах. Привезли нас у лісисту місцевість. Мене тримали за наручники і били ногами у стегна, гомілки і сідниці. Ударили кийком у потилицю…, у результаті чого я кілька разів знепритомнів, — пише Аріфмеметов. — По дорозі, поки нас везли у мікроавтобусі до лісистої місцевості, оглядали кишені і барсетку без мого дозволу. Як наслідок, зникла барсетка, у якій були такі особисті речі: дорожній килимок для молитви, 16 050 рублів, парфуми, шапка, паспорт громадянина України, закордонний паспорт громадянина України. Також зняли з моєї руки годинник і забрали мобільний телефон».

За словами активіста, перш, ніж його з товаришами передали до ФСБ, їх ще раз перевозили у невідому місцевість.

«Після того, як я втратив свідомість, до тями мене привели нашатирем люди у зелених масках, одягнені у зелену форму. Вони також не представилися, посадили нас до іншого мікроавтобуса і відвезли у невідомому напрямку. Привезли нас у невідоме мені місце пізно вночі. Приблизно через годину приїхали інші люди у зеленій формі і зелених масках, серед яких було двоє чоловіків без масок. Ці невідомі люди пересадили нас у свій мікроавтобус і супроводжували нас до будівлі ФСБ у Сімферополі, на бульвар Франка. Увесь цей час мене тримали у наручниках у положенні рук за спиною. Особисті речі мені не повернули», — повідомляє Осман Аріфмеметов.

Нагадаємо, у зв’язку з новою хвилею масових обшуків і затримань кримських татар 27 березня 2019 року Україна висловила рішучий протест.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.