Радісна подія для львівських мусульман: відкрито Ісламський культурний центр

Сьогодні відбулася довгоочікувана подія — урочисте відкриття першого в місті Ісламського культурного центру
Присутні на урочистостях представники християнського духовенства привітали мусульман з цією подією
Мухаммед Асад — дуже відома у багатьох мусульманських країнах, у країнах Європи, але на жаль, у своєму рідному місті, у своїй Україні його не знають.
Мирослав Маринович сподівається, що новий ІКЦ стане для усіх школою духовного зростання у свободі
05.06.2015
Оцініть статтю: 
(466 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Львові в пятницю, 5 червня, відбулася довгоочікувана подія — урочисте відкриття першого в місті Ісламського культурного центру. Відтепер мусульманська громада Львова, що становить три тисячі осіб, зможе разом молитися, відзначати свята, спілкуватися та навчатися — тут облаштовано мечеть, просторі аудиторії, бібліотеку. Центр став девятим ІКЦ на території України, і носитиме ім’я львів’янина Мухаммеда Асада (Леопольда Вайса).

На урочистостях з нагоди відкриття Ісламського культурного центру були присутні мусудьмани як зі Львова, так і з інших міст. Привітати імама ІКЦ Мурата Сулейманова прибули його колеги: муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, а також імами з Харкова (Євген Глущенко), Сум (Рустам Хуснутдінов), Запоріжжя (Мухаммад Мамутов), Дніпропетровська (Едгар Девлікамов). Крім того, прибув голова ВАГО«Альраід» Бассіл Марееі зі своїм заступником Сейраном Арифовим, заступник львівського міського голови з питань релігії Тарас Дзюбанський, заступник голови львівської ОДА Юрій Підлісний, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, священники Української греко-католицької церкви та різних протестантських деномінацій.

Уповноважений у справах кримських татар при Президентові України Мустафа Джемілєв та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров надіслали вітального листа мусульманам Львова, ініціаторам та організаторам відкриття центру — Духовному управлінню мусульман України «Умма», ВАГО «Альраід» та місцевій релігійній громаді «Ен-Небрас». «Ми були надзвичайно розчулені, коли дізналися, що кримців у Львові зустріли як дорогих людей, та проявили до них найкращу гостинність», — написали лідери кримських татар і висловили сподівання, що найближчим часом контроль України над Кримом буде відновлено, і у них буде змога віддячити. львів’янам, запросивши вже до домівок кримських татар, виявивши до них якнайкращу гостинність на землі наших предків».

Своє привітання надіслав і Директор департаменту України у справах релігій та національностей Андрій Юраш, у якому, зокрема, йдеться: «Вважаємо, що львівський Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада стане тим осередком, де всі охочі зможуть ознайомитися з культурними надбаннями ісламської цивілізації, доторкнутися до її сокровенних символів: мови та релігії. Сподіваємося, що його діяльність буде сприяти поглибленню співпраці між різними релігійними організаціями західного регіону України та утвердженню атмосфери толерантності в одному з найтолерантніших міст України — Львові».

Муфтій Духовного управління мусульман України шейх Саїд Ісмагілов у своїй вітальній промові на урочистостях з нагоди відкриття ІКЦ зазначив: «Коли ми планували відкриття цього центру, над тим, чиїм іменем його назвати думали не дуже довго. Бо ця видатна людина — Мухаммед Асад — дуже відома у багатьох мусульманських країнах, у країнах Європи, але на жаль, у своєму рідному місті, у своїй Україні він не є дуже відомим. Ми подумали, що це несправедливо і вирішили цей Ісламський культурний центр у великому європейському місті Львові назвати іменем цієї людини».

Заступник голови Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» Сейран Арифов зазначив: «Я був здивований і приємно вражений, що на цій вулиці є організації різних конфесій і релігій. Це дуже символічно. Я сподіваюсь, що цей культурний центр буде не тільки місцем для релігійного життя мусульман, але й містком для культурного діалогу між представниками різних конфесій і національностей».

Проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович зазначив, що він дуже радий бути присутнім на такому святі справжньої духовної свободи: «Моя душа дисидента радіє. Сподіваюся, що новий ІКЦ стане для усіх школою духовного зростання у свободі. Цей вираз належить шановному Любомирові Гузару, і я щиро бажаю усім нам, щоби цей Центр став школою духовного зростання у свободі як для мусульманської громади Львова, котра матиме можливість зростати у своїй релігії, а при цьому зростати як невід’ємна частина львівської громади; так і для усіх нас — адже це надзвичайно важливо, що ми можемо ставитися до духовних центрів одне одного не просто терпимо, але з надзвичайно великою повагою і разом на основі цих центрів будувати нашу співпрацю».

Зауважимо, що присутні на урочистостях представники християнського духовенства відзначили, що відкриття Ісламського культурного центру на одній вулиці з кількома християнськими центрами є дуже гарною можливістю об’єднати свої зусилля для покращення рівня життя й духовності цієї не найпрестижнішої частини міста, дати їй новий поштовх для процвітання. Важливо, щоби кожна релігійна община мала свій центр, бо це дає змогу зростати духовно та мати постійний зв’язок з Богом.

Під час відкриття центу відбулась презентація перекладу смислів Корану українською мовою за редакцією українського вченого Михайла Якубовича та відкриття меморіальної дошки, присвяченої Мухаммеду Асаду.

Після церемонії відбулась пятнична молитва джума намаз, до одновірців з проповіддю звернувся муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

Довідка:

Леопольд Вайс, відомий у всьому світі як Мухаммад Асад, народився у 1900 р. в єврейській родині на вулиці Кохановського у Львові (зараз вулиця Левицького). Його дід був рабин із Чернівців. Але для себе він обрав Іслам і став не лише видатним журналістом, громадським і політичним діячем, людиною, що зробила важливий внесок в розвиток релігійно-філософської думки, а й відомим дослідником, науковцем, що здійснив переклад Корану англійською мовою.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.