Севгіль Мусаєва отримала Міжнародну нагороду за свободу преси

Севгіль Мусаєва отримала Міжнародну нагороду за свободу преси
Севгіль Мусаєва отримала Міжнародну нагороду за свободу преси
20.11.2022
Оцініть статтю: 
(17 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Севгіль Мусаєва, головна редакторка видання «Українська правда», отримала Міжнародну нагороду за свободу преси, що вручає Комітет захисту журналістів (CPJ) за досягнення в обстоюванні свободи журналістики та права читачів і глядачів на правдиву інформацію. 

Також нагороди отримали Ніяз Абдулла з Іраку, головна редакторка російського опозиційного видання «Медуза» Галина Тимченко, Абраам Хіменес Еноа з Куби та Фам Доан Транг із В'єтнаму.

Як передає «Радіо Свобода», 32-га церемонія вручення нагород проходила 17 листопада в Нью-Йорку.

В інтерв’ю «Голосу Америки» українська журналістка заявила, що вважає премію визнанням роботи українських журналістів і визнанням незалежної журналістики України у критично важливий для країни час.

У своїй промові на церемонії Севгіль Мусаєва розповіла про загибель на війні з Росією 42 журналістів, серед них — її друзі, зокрема й колега та одногрупник документаліст Брент Рено.

«Коли гине журналіст, разом із ним гинуть і його нерозказані історії, ненаписані книги, незняті фільми, недорозказана правда. І тим більше ти хочеш зробити все можливе, щоби правда жила. Загиблі друзі й надалі жили у твоїй роботі», — каже Севгіль. — <…> Війна — завжди про вибір, який доводиться робити щодня, а журналістові — постійно. Публікувати чи ні списки російських військових тієї миті, коли вони перебувають за кілька кілометрів від сімей твоїх співробітників? Чи розповідати про друга, який потрапив у полон, і його катують, але батьки проти, бо це може зашкодити? А ще ти часто запитуєш себе: чи громадянин ти більше, чи журналіст?» 

Севгіль Мусаєва також розповідає, що десятки українських журналістів сьогодні обрали для себе воювати, та процитувала уривок із листа читачам «Української правди» репортера Ельдара Сарахмана, що став солдатом:

«В армію йду не через почуття провини й не через обов’язок. Це про гідність, за яку українці борються вже кілька століть. У мене немає іншої країни й ніколи не буде».

Текст промови Севгіль Мусаєвої на церемонії вручення Міжнародної нагороди за свободу преси у Нью-Йорку оприлюднений на сайті «Української правди». 

У травні Севгіль Мусаєва увійшла до сотні найвпливовіших людей світу за версією американського видання Time.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.