Шкарлет: Предмет «Основи християнської етики» не є обов’язковим для вивчення у школі

Шкарлет: Предмет «Основи християнської етики» не є обов’язковим для вивчення у школі
30.03.2021
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на звітному брифінгу щодо 100 днів роботи на посаді серед іншого заявив, що предмет «Основи християнської етики» не є обов’язковим для вивчення у школі.

Як передає «Укрінформ», Шкарлет сказав:

«Саме заклад освіти приймає рішення щодо включення до освітньої програми одного з предметів: „Етика», „Культура добросусідства“ або іншого курсу морального спрямування. Або вивчення відповідних питань у рамках інтегрованих курсів, наприклад, „Здоров’я, безпека та добробут“. Предмет „Основи християнської етики“, про який так довго точиться дискусія, не може бути обов'язковим для вивчення».

Він нагадав, що відповідно до закону про повну загальну середню освіту заклад освіти визначає перелік навчальних предметів або інтегрованих курсів для реалізації кожної освітньої галузі, а також предмети й курси варіативного освітнього компонента з урахуванням освітніх потреб учнів, що відбивається в навчальному плані.

Як відомо, в лютому 2021 року МОН у проєкті типової освітньої програми для 5–9 класів запропонувало запровадити обов’язкове викладання етики або курсів морального спрямування у 5–6 класах усіх шкіл України.

Як повідомляв «Іслам в Україні», наміри МОН запровадити предмет «Основи християнської етики» до обов’язкової освітньої програми шкіл викликало занепокоєння батьків українських школярів. Громадські організації «Батьки-SOS» і «Черіті Тюнер» звернулися до Всеукраїнської ради релігійних об’єднань (ВРРО) з проханням підтримати їхній лист до міністерства освіти, в якому сказано, що обов’язковість вивчення саме християнської етики — міна сповільненої дії, бо це протиставляє дітей різної віри, надає переваги християнському віровизнанню, утискає права та дискримінує дітей із нехристиянських родин, а також закладає підвалини майбутніх конфліктів, булінгу та цькування нехристиян.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.