Міністр охорони здоров’я Шотландії Хумза Юсуф: «Ми обманюємо себе, якщо вважаємо, що в Шотландії не існує дискримінації»

Міністр охорони здоров’я Шотландії Хумза Юсуф: «Ми обманюємо себе, якщо вважаємо, що в Шотландії не існує дискримінації»
© Arab News: Міністр охорони здоров'я Шотландії Хумза Юсуф заявив, що місцевий дитсадок дискримінував його 2-річну доньку
06.08.2021
Оцініть статтю: 
(159 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр охорони здоров'я Шотландії Хумза Юсуф заявив, що місцевий дитячий садок відмовив його дворічній дочці у місці в цьому закладі «через її мусульманське ім’я». Це підтверджує й журналістське розслідування, що його результати свідчать: дітям з немусульманськими іменами запропонували місця в дошкільному навчальному закладі, а дітям з мусульманськими іменами відмовлено. 

Міністр заявив з цього приводу: «Ми обманюємо себе, якщо вважаємо, що в Шотландії не існує дискримінації». 

Як передає Arab News, Хумза Юсуф звернувся зі скаргою до органів опіки, дізнавшися, що дитячий садок Little Scholars Nursery в м. Данді був готовий запропонувати місце дитині його «білого» друга, відмовивши водночас Амаль — дворічній дочці Хумзи Юсуфа. 

Як розповів Юсуф, він і його дружина Надія ель-Накла зв'язалися з дитячим садочком в травні, щоб дізнатися, чи є у них місця для їхньої дочки. Їм відповіли, що «в дитячому садку немає вільних місць» — це була вже друга відмова. Натомість коли батьки дівчинки звернулися до свого знайомого шотландського походження, щоб він зв'язався з цим дитячим садочком і поцікавився наявністю місць, дитячий садок відповів позитивно, запропонуваввши його дитині місце для відвідування три дні на тиждень. За словами Юсуфа, відповіді прийшли з інтервалом менше як 24 години. 

Після цього у Хумзи Юсуфа виникла підозра, що керівництво дитячого садка упереджено ставиться саме до дітей з мусульманських сімей, з мусульманськими іменами — він попросив місцеву газету Daily Record провести журналістське розслідування. Журналісти цього видання створили два кейси для дітей одного віку та з однаковими вимогами, але одне з мусульманським іменем, а друге — з християнським. Умовній дитині на ім’я Акса Ахтар відмовили, повідомляє Daily Record, однак Сьюзен Блейк запропонували на вибір чотири дні.

«Не можу передати, який я розлючений, — написав Юсуф у Твіттері. — Все, що я хочу робити як батько — це захищати своїх дівчат, і я вважаю, що моя дворічна дочка стикнулася з дискримінацією. Якби цього не сталося зі мною, я не впевнений, що повірив би, що це може статися у 2021 році. Зі скількома іншими сім’ями це сталося?»

В окремому пості він додав: «Ми обманюємо себе, якщо вважаємо, що в Шотландії не існує дискримінації». 

Але в заяві дитячого садка Little Scholars Nursery сказано, що будь-яке твердження про те, що право його відвідувати поширюється не на всіх, є «явна неправда». Також додано: 

«Ми беремо до уваги заклик пана Юсуфа про проведення розслідування Інспекцією з опіки, й це те, що ми абсолютно вітаємо. Нам нема чого приховувати, і ми з нетерпінням чекаємо можливости продемонструвати політику та процедури, що в нас є, щоб бути відкритим і гостинним для всіх дитячим садком».

Інспекція з питань опіки, що відповідає за нагляд за справедливим і якісним наданням допомоги в Шотландії, висловила стурбованість «проблемою, що виникла» і заявила про початок розгляду отриманої інформації. 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.