Суд через те, що спливли терміни тримання під вартою, відпустив підозрюваних у причетності до кількох гучних замовних убивств, зокрема до вбивства ветеранки війни на Донбасі Аміни Окуєвої. Арешт продовжено лише організаторові цих злочинів.
Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на судові рішення, оприлюднені в судовому реєстрі.
Особі, що підозрюється в організації вбивства, з-під варти вийти не вдалося. 56-річний уродженець Дагестану (РФ) Ігор Редькін перебуватиме у слідчому ізоляторі ще 60 діб. Його підозрюють у скоєнні кількох злочинів у складі злочинної організації, зокрема в умисному вбивстві Аміни Окуєвої. Також зловмиснику повідомлено про підозру у скоєнні вимагання, шахрайства, умисному знищенні майна та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом. Максимальне покарання, що загрожує затриманому — довічне ув’язнення.
Поліції відомі щонайменше 8 осіб, причетних до кількох резонансних злочинів. Це не тільки вбивство Аміни Окуєвої у 2017 році, а й убивства директора компанії «Caparol Україна» Павла Заможного у 2016 році, начальника відділу реклами столичного метрополітену Павла Миленького у 2019 році та бізнесмена Костянтина Хоруженка у 2014 році. У матеріалах згадане ще одне вбивство — 2013 року.
Нагадаємо, співробітники підрозділу спеціального призначення КОРД (Корпус оперативно-раптової дії) Нацполіції України 12 січня 2020 року затримали підозрюваних у вбивстві Аміни Окуєвої, зокрема організатора замаху на Аміну та її чоловіка.
Довідка: Аміна Окуєва — українська лікарка, громадська активістка та військовослужбовиця. Учасниця подій Революції гідности й війни на сході України. На початку Євромайдану вступила до самооборони, де була лікарем 8-ї Афганської сотні. У липні 2014 року вступила до лав батальйону «Київ-2», записана фельдшером. Брала участь в обороні Дебальцева, виконувала бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині. Пізніше служила в батальйоні «Золоті ворота». Брала участь у створенні Миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, служила пресофіцером батальйону, домагалася надання батальйонові офіційного статусу від МВС України. На відмінно склала іспити на лейтенанта ВДВ Збройних сил України.
Перший замах на життя патріотки вчинено в червні 2017 року в Києві. Убивця, що представився французьким журналістом і мав документи громадянина України на ім’я Олександра Дакара, кілька разів вистрілив в Адама Осмаєва, перебувавши в його автомобілі в Подільському районі Києва. Аміна Окуєва вистрілила в нападника зі своєї нагородної зброї та поранила його. Після першого замаху на життя она заявила: «Наші життя і смерті лише в руках Всевишнього».
Аміна загинула 30 жовтня 2017 року неподалік селища Глеваха в Київській області внаслідок отриманих поранень. Під час диверсійного нападу, вже другого, автомобіль, що вона була в ньому з чоловіком, обстріляли на залізничному переїзді. Адама Осмаєва поранили, але він вижив.
Аміну поховали за мусульманською традицією. За її бажанням, висловленим у заповіті, її поховали на кладовищі в місті Дніпро поруч із могилою Іси Мунаєва — командира добровольчого батальйону ім. Джохара Дудаєва. Похорон відбувся 1 листопада 2017 року.
Пам’ять Аміни Окуєвої увічнено в Україні: у Глевасі 3 грудня 2020 року на місці її загибелі відкрито меморіальний знак; вулиця її імені з’явилися в Києві.
14 жовтня 2019 року, в День захисника України, ДУМУ «Умма» провело церемонію нагородження заснованою ним відзнакою — медаллю «За служіння Ісламу та Україні». Серед нагороджених посмертно була Аміна Окуєва.
Пам’ять Аміни вшанували не тільки в Україні: у Палаті представників Конгресу США 14 листопада конгресмен від Демократичної партії Марсі Каптур виступила з промовою про Аміну; у Сеймі Польщі відкрили присвячену їй фотовиставку, присвячену їй.