Аміну поховали поруч з її командиром Ісою Мунаєвим

Аміну поховали поруч з її командиром Ісою Мунаєвим
Аміну поховали поруч з її командиром Ісою Мунаєвим
01.11.2017
Оцініть статтю: 
(501 оцінка)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив, що Аміну Окуєву за її власним бажанням, висловленим у заповіті, поховали поруч з Ісою Мунаєвим — командиром добровольчого батальйону ім. Джохара Дудаєва. Похорон відбувся 1 листопада 2017 року.

Шейх Саід дав деякі роз’яснення щодо мусульманських обрядів, а також наголосив, що 31 жовтня джаназа-намаз в мечеті ІКЦ м. Києв не відбувся через те, що це можна робити лише в присутності тіла небіжчика:

— Нашу героїчну сестру Аміну Окуєву поховали відповідно до мусульманських релігійних традицій. І я вимушений дати певні пояснення стосовно особливостей мусульманського обряду поховання. По-перше, її поховали не вчора, а сьогодні. У мусульман, за каноном, вночі не ховають померлих. Поховали не в Києві. Ніякого таємного молебну вчора в мечеті Ісламського культурного центра Києва не відбувалось. Поховальний джаназа-намаз здійснюється лише в присутності тіла померлої людини. Вчора ми дійсно очікували, що її привезуть, тому я вийшов і повідомив зібравшимся людям, що буде лише молитва. Але потім мене проінформували, що близькі люди Аміни вирішили зробити по-іншому, і я сказав усім, хто прийшов, що нічого не відбуватиметься.

Як підкреслив муфтій, родина має право сама вирішувати, як їм все зробити, тому втручатися в такі питання некоректно і недоречно.

— Наші жінки-мусульманки Luda Lukashevich, Olya Bashey Kroxa, Tanya Shcherbak власноруч здійснили омовіння тіла загиблої відповідно до канонів Ісламу. Близькі прощаються з людиною до того, як буде зроблено омовіння і тіло завернуто у кафан (саван). Після цього обличчя людини вже не відкривається.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.