Свідки побиття на расовому підгрунті отримують неприховані погрози від підозрюваних

Свідки побиття на расовому підгрунті отримують неприховані погрози від підозрюваних
Свідки побиття на расовому підгрунті отримують неприховані погрози від підозрюваних
20.12.2018
Оцініть статтю: 
(93 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Вінниці цьогоріч на початку липня двоє чоловіків — Віталій Чукавін та Андрій Дзядик (педагоги за фахом) — здійснили напад на громадянина Об’єднаних Арабських Еміратів начебто за те, що той палив у недозволеному для цього місці. Під час побиття Ферас Аль-Хорані та його неповнолітній син, який намагався заступитись за батька, отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито троє передніх зубів, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Незважаючи на зібрані докази протиправних дій, суд все ще не визначився з кваліфікацією провини підсудних, засідання весь час переносяться, а на тих, що відбуваються, підсудні та їхні прибічники ведуть себе зухвало, погрожують як представникам потерпілих, так і свідкам з боку обвинувачення.

Про неприпустиму поведінку підсудних та озвучені погрози на адресу свідків потерпілих та тих, хто їх підтримує, пише на своїй сторінці в соцмережі Facebook дружина та мати побитих громадян Олена Полякова Аль-Хорані:

— Мовчати не можу! Сьогодні (19 грудня — ред.) підсудні у присутності свідків фотографували тих, хто прийшов підтримати нас у суді. А саме моїх друзів та рідних. Звичайно, не для публікації у газеті. Потім прозвучала погроза, що їх знайдуть. Тому якщо хоч словом буде скоєний тиск на тих, хто нас підтримує у суді, люди повинні знати про те, що сталося сьогодні у присутності прокурора, поліціянта, адвоката та журналістів, — написала пані Олена.

Як вона підкреслює, підсудні не визнають своєї провини та не висловлюють каяття за свої дії:

— Вони навіть не соромляться погрожувати, бо знають, наскільки в нас «суворий» закон і що їм за це навряд щось буде. Як і у випадку з відео із зізнанням у тому, що злочин було скоєно на расовому підґрунті. Я вже писала, що їх дуже дратує присутність людей та журналістів на судах. Минулого разу вони просили, щоб журналісти припинили слідкувати за процесом. Тому пішли залякування в хід. Вони знову пропонували після попереднього суду гроші, щоб зам’яти справу. Питали «ціну питання». Я знову відмовилася, сказавши, що всі компенсації лише у судовому порядку. Позов подали вже давно. Я, звичайно, розумію, що нічого вони не відшкодують. Але рішалова ніякого не буде! Не буде, як не було з самого першого дня ані каяття, ані жалю, ані вибачень за скоєний злочин проти моїх рідних. Навпаки! Були лише брехня на брехні, злорадство, зухвале знущання над дитиною у суді, впевненість у своїй безкарності та нахабна поведінка. Ось і погрози. Дуже сподіваюся, що суд прийме справедливе рішення. І вони отримають максимальне покарання за свій злочин, яке передбачає законодавство України! Бо іншого вони не заслуговують своїми вчинками. Тим більше, що порушують закон вони не вперше. І вже звикли, що все сходить з рук!

Раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив місцевому виданню Vежа, що «нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів — авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає 296 стаття — „Хуліганство“. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина — від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо».

Зауважимо, підсудні наполягають, що усього лише «зробили зауваження» арабу за паління в громадському місці, яке не мало расового підґрунтя. Втім, на відео з камер спостереження, де зафільмовано напад на громадянина ОАЕ та його сина, чітко видно — поруч спокійнісінько палять люди слов’янської зовнішності, але у нападників запитань до них не виникло. Об’єктом агресії стали саме араби, яких нападники добивали вже лежачих.

 

Архів. Побиття громадян ОАЕ у Вінниці
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.