Туреччина може надати Україні плавучі ТЕС

Туреччина може надати Україні плавучі ТЕС
Один із плавучих електроходів компанії Karpowership
04.12.2022
Оцініть статтю: 
(25 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Турецька компанія Karpowership повідомляє, що веде переговори про доправлення плавучих «електроходів» до Одеси для постачання електрики. 

«Ми обговорюємо з Одеською областю та українською компанією „Укренерго“ розміщення поряд з Одесою трьох електростанцій загальною потужністю 300 МВт», — повідомила член правління Karpowership з комерційних операцій Зейнеп Харезі.

За словами Харезі, судна можуть бути використані за дотримання умов безпеки. Жінка припускає, що для угоди може знадобитися «зелене світло» на рівні ООН, щоб реалізувати це на таких самих умовах, як у випадку зернової угоди.

«Залежно від потреб та дозволів ми можемо зробити все протягом цього року. Судна готові та здані в експлуатацію. Ми можемо розгорнути їх лише за три тижні», — додала Харезі.

В «Укренерго» ситуацію не прокоментували, та відомо, що переговори тривають. 

Плавучі ТЕС можуть працювати на дизелі, мазуті або біопаливі. Такі судна призначені здебільшого для країн із нерозвиненою інфраструктурою, але також їх використовують у разі надзвичайних ситуацій.

Довідка. Karpowership — флагманська компанія турецького холдингу Karadeniz. Підприємство має флот із 36 плавучих електростанцій.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.