У Криму під час прокладання газопроводу зруйновано мусульманське кладовище

У Криму зруйноване ще одне мусульманське кладовище
Обурене навіть лояльне до окупантів ДУМКС: у Криму під час прокладання газопроводу зруйновано мусульманське кладовище
У Криму зруйноване ще одне мусульманське кладовище
Обурене навіть лояльне до окупантів ДУМКС: у Криму під час прокладання газопроводу зруйновано мусульманське кладовище
У Криму зруйноване ще одне мусульманське кладовище
У Криму зруйноване ще одне мусульманське кладовище
23.04.2021
Оцініть статтю: 
(61 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У підконтрольному Росії Духовному управлінні мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС) вимагають ужити заходів через ситуацію на мусульманському кладовищі в селі Кам’янському (Ак-Монай) у Ленінському районі, де під час прокладання газопроводу високого тиску потривожили поховання на старому мусульманському кладовищі. Унаслідок робіт на поверхні опинилися людські кістки — вони безладно розкидані по території.

«Духовне управління мусульман Криму та м. Севастополь обурене фактом блюзнірства та знущання з могил предків, безцеремонним нехтуванням усіх людських норм», — сказано в заяві ДУМКС.

Повідомляється, що на підставі численних скарг місцевих жителів села муфтіят звернувся до так званого Відділу МВС Росії в Ленінському районі, до прокурора Ленінського району, до районної адміністрації та «Департаменту охорони культурної спадщини при Міністерстві культури Республіки Крим» із вимогою розібратися в ситуації, що склалася, та вжити відповідних заходів.

За словами районного імама Ленура Мамедіева, під час узгодження проєкту будівництва газопроводу високого тиску в рамках «федеральної цільової програми» в Ленінському районі Криму місцева влада чомусь не підтвердила наявність на цій території старого мусульманського кладовища. Для розв’язання проблеми нині на місці перебувають керівник управління з міжнаціональних відносин адміністрації Ленінського району, голова Семисотського сільського поселення, що до нього належить село Кам’янське. Також на місці збирають кістки для подальшого їх перепоховання.

Днями стало відомо про ще один факт неповаги окупаційної влади до місць поховання мусульман: як писало видання «Інформаційний спротив», жителі Євпаторії обурені планами окупантів забудувати мусульманське кладовище — на його місці має з’явитися ковзанка. Але так званий віцепрем'єр Криму Євген Кабанов, власник фірми-забудовника, у відповідь на це заявив, що «там нема ніякого кладовища». Усупереч словам так «віцепрем'єра» історична довідка, надана Євпаторійським краєзнавчим музеєм, свідчить про те, що кладовище справді існувало на території, де планують побудувати ковзанку, і подальшу його забудову можуть визнати незаконною.

Нагадаємо, в березні цього року підконтрольна Росії влада Сімферополя передала частину мусульманського кладовища «Абдал» під християнські поховання.

А 2017 року було знесено мусульманське кладовище «Гурзуф-Азіз» біля пляжу «Гурівські камені» в Гурзуфі для будівництва нового корпусу дитячого табору«Артек».

2018 року «Іслам в Україні» повідомляв про акт вандалізму в Ленінському районі Криму: невідомі зруйнували близько 15 надгробків на території мусульманського кладовища в селищі Багерове.

Того ж 2018 року в Сімферополі під час прокладання траншеї поблизу школи №21 на вулиці Червоноармійська, де колись було старе кримськотатарське кладовище, що до нього прилягало нове кримськотатарське кладовище, потривожили могили, розкидавши людські останки.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.