У законі «Про освіту» прописаний інструмент, що забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою

У законі «Про освіту» прописаний інструмент, що забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою
За словами Наталії Шульги, в законі передбачено створення додаткових класів, предметів і програм, де навчання ведеться кримськотатарською мовою
28.09.2017
Оцініть статтю: 
(522 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Головний експерт реанімаційного пакету реформ освіти Наталія Шульга зазначила, що закон про освіту, що вступив у силу з 28 вересня, не звузить права кримських татар на навчання рідною мовою, повідомляє QHA

— Квоти на навчання закон не передбачає. Якщо люди хочуть навчатися кримськотатарською мовою, в законі прописаний інструмент, за допомогою якого це право реалізується, — пояснила вона.

За її словами, в законі передбачено створення додаткових класів, предметів і програм, де навчання ведеться кримськотатарською мовою.

Шульга наголосила, що випускники кримськотатарських класів отримають атестат українською мовою (як єдиною державною, — ред.).

Експерт вважає, що Україна у своїй освітній політиці виходить з того, щоб вивчити і виховати громадян України, які за результатами навчання стануть повністю конкурентоспроможними і доб’ються повної самореалізації в сучасній Україні.

— Без знання державної мови можливості самореалізації не просто звужуються, вони звужуються дуже різко — ні навчання у вишах, ні можливості бути держслужбовцем або представником місцевого самоврядування тощо у таких випускників немає, — сказала вона.

Нагадаємо, як писало QHA, в Україні 28 вересня набуває чинності закон «Про освіту». Він передбачає 12-річну освіту в школі і підвищення ролі української мови.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами — державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.