Україна висловила рішучий протест російській стороні через засудження шістьох мусульман за надуманими звинуваченнями

Україна висловила рішучий протест російській стороні через засудження шістьох мусульман за надуманими звинуваченнями
Україна висловила рішучий протест російській стороні через засудження шістьох мусульман за надуманими звинуваченнями

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест російській стороні у зв’язку з неправомірним рішенням Південного окружного військового суду РФ про засудження громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації.

Як йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті МЗС України, на політичну вмотивованість рішення вказує той факт, що суд проігнорував відсутність доказової бази і підтримав запит сторони обвинувачення, засудивши Мусліма Алієва до 19 років, Інвера Бекірова до 18 років, Еміра-Усеїна Куку і Вадима Сірука до 12 років, Рефата Алімова до 8 років, Арсена Джеппарова до 7 років позбавлення волі.

Як зазначено у заяві, це ганебне рішення вкотре підтвердило, що окупаційна адміністрація РФ широко застосовує російське антитерористичне законодавство для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу.

МЗС України звернулося із закликом до міжнародної спільноти засудити це неправомірне рішення і посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України у РФ і відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

Міністерство наполягає на тому, що Російська Федерація має у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року і 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.