В Україні започатковують серію національних «круглих столів» з культури діалогу релігії, мови, екології, мистецтва

В Україні започатковують серію національних «круглих столів» з культури діалогу релігії, мови, екології, мистецтва
В Україні започатковують серію національних «круглих столів» з культури діалогу релігії, мови, екології, мистецтва
13.08.2020
Оцініть статтю: 
(111 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство культури та інформаційної політики України з вересня започатковує серію національних «круглих столів», присвячених темам культури діалогу, мистецтва, мови, релігії, екології.

Про це глава відомства Олександр Ткаченко повідомив в інтерв’ю Укрінформу.

Він зазначив, що під час перебування на посаді голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики отримав велику кількість пропозицій щодо поправок до різних законів, які є системовизначальними для країни. Зокрема, це стосувалося «мовного» і «релігійного» законів.

«Певна річ, що просто так дискусію стосовно цих тем проводити в межах політичних баталій буде непросто, тому що є щонайменше дві різні протилежні думки, які не перетинаються», — зауважив чиновник.

«Ми домовилися про започаткування таких «круглих столів» з вересня цього року, — сказав міністр. — Вони будуть присвячені різним темам й відбуватимуться в різних містах України з ученими, яких відбирає Олесь Доній з релігієзнавцем, колишнім заручником окупантів Ігорем Козловським. «Круглі столи» будуть публічними, відкритими, але після цього вони будуть закінчуватися закритими «круглими столами», до яких залучатимуть політичних діячів, місцеву еліту у тих містах, у яких ми будемо проводити ці дискусії».

За словами громадського і культурного діяча Олеся Донія, який модеруватиме ці дискусії, у Києві відбудеться перше засідання «круглого столу», присвячене темі культури діалогу.

В Одесі планується проведення засідання з історії, у Харкові — щодо питань мови, у Чернівцях — «круглий стіл» «Щастя як мета».

У Кривому Розі організатори запланували провести засідання «круглого столу» на тему екології.

Підсумковий «круглий стіл» про мистецтво, який проведуть у Полтаві, заплановано на грудень.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.