ВНЗ України не повинні відмовлятися від кримчан, — думка

Архів. 09.11.2015 р. Олександр Янковський у студії
Останній дзвоник в одній зі шкіл Сімферополя 22 травня 2015 року пройшов під радянським прапором
Випускний у Феодосії: російські прапори і герб, гасло: «Річниця приєднання Криму до Росії»

Починаючи з цього року Міністерство освіти України перестало визнавати диплом про середню освіту, виданий на території анексованого Криму.

Як вважає керівник теле- і радіопрограм проекту Радіо Свобода «Крим. Реаліі» Олександр Янковський, це рішення позбавляє Україну потенційних студентів.

— Зараз у нас такий алгоритм вступу: якщо кримчанин з українським паспортом хоче вступити у будь-який український виш на материку, він повинен за кілька місяців до закінчення навчального року виїхати, прикріпитися до якогось навчального закладу, здати екстерном іспити, отримати український диплом — і тільки з ним він має можливість вступати. За фактом, ми створили величезну проблему. Якщо в 2014 році понад 4 тисячі дітей перевелося з Криму або вступило на перший курс, то в цьому році, наскільки я знаю, їх близько 200. Ми повинні зрозуміти, що тут превалює — права людини або закон, — сказав, як повідомляє агентство Кримські Новини (QHA), Янковський.

За його словами, враховуючи, що зараз дитина в Криму може отримати атестат про середню освіту тільки російського зразка, українським вишам слід визнавати факт закінчення школи, незважаючи на те, що документ виданий на анексованій території.

— У міжнародній практиці були випадки, коли визнавалися не самі документи окупаційної влади, а той факт, який в них вказаний. Можливо, нам теж варто піти цим шляхом, адже діти, які приїжджають звідти в Україну, демонструють свій усвідомлений вибір, — запропонував Янковський.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.