Європейський Союз вважає затримання кримських татар на окупованому півострові незаконними

Європейський Союз вважає затримання кримських татар на окупованому півострові незаконними
Європейський Союз вважає затримання кримських татар на окупованому півострові незаконними
13.07.2020
Оцініть статтю: 
(31 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Європейський Союз засудив політику окупаційної влади Криму, пов'язану з затриманнями кримських татар й інших українських громадян на окупованому півострові, назвавши такі дії незаконними і заявивши про невизнання виконання російського законодавства в Криму і місті Севастополі.

Про це йдеться в офіційній заяві ЄС, опублікованій Головним прес-секретарем з закордонних справ і політики безпеки ЄС Пітером Стано (Peter Stano) і прес-секретарем з закордонних справ і політики безпеки Адамом Казновські (Adam Kaznowski).

«7 липня 2020 року семеро осіб, переважно кримських татар, було арештовано на Кримському півострові за їх передбачувану політичну приналежність, — йдеться в заяві. — Європейський союз вважає їх затримання політично мотивованим і незаконним відповідно до міжнародного права, оскільки затримання були здійснені російською "владою" на території України відповідно до російського законодавства. Європейський Союз не визнає виконання російського законодавства в Криму і місті Севастополі й очікує, що всі незаконно затримані українці будуть звільнені без зволікання»

У заяві йдеться, що ЄС очікує припинення тиску Росії на кримськотатарську спільноту.

«Міжнародні стандарти прав людини повинні бути гарантовані на півострові, — наголошується в заяві. — Повний, вільний і необмежений доступ міжнародних правозахисників до всієї території України, включно з Кримом і Севастополем, як і раніше має першорядне значення».

У заяві також підкреслюється, що Європейський Союз неухильно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.