Звинувачення сфабриковані за сценарієм, спрямованим на знищення мусульман у Криму, — політв'язень Гафаров

12.01.2021
Оцініть статтю: 
(52 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«Нас насильно і незаконно тримають під вартою, незважаючи ні на вік, ні на здоров'я... Усі справи, усі звинувачення зліплені з грубими порушеннями нашвидкуруч і ніхто не несе відповідальності за це правове свавілля, за навмисно сфабриковане звинувачення», — йдеться у листі політв'язня інваліда II групи Джеміля Гафарова, фігуранта другої сімферопольської «справи «Хізб ут-Тахрір».

У листі пролітв’язня, оприлюдненому на сторінці ініціативи «Кримська Солідарність у соцмережі Фейсбук, йдеться про те, що на цей момент він зміг ознайомитися лише з 38 із 57 томів кримінальної «справи».

На думку пана Гафарова, слідство свідомо перешкоджає ознайомленню фігурантів з матеріалами.

Як зазначив політв'язень, уже зараз зрозуміло, що фальсифікація і брехня, викладені в т.зв. «справах», «... свідчать про відсутність здорового глузду в обвинуваченні нас у тероризмі», а всі звинувачення «сфабриковані за сценарієм і законом, спрямованими на знищення мусульман-кримських татар у Криму».

У своєму листі пан Гафаров звертається до всіх співвітчизників, одновірців і прогресивних людей у всьому світі незалежно від віросповідання і висловлює слова вдячності за підтримку і допомогу.

«... Попри всі погрози, попередження, небезпеки і залякування, пересуди заздрісників і недоброзичливців, ви залишаєтеся небайдужими до проблеми кримських мусульман і, жертвуючи своїм часом, майном, спокоєм, проявляєте всю свою турботу і теплоту своїх сердець до нас, наших сімей, нашого протистояння безбожним утискам кримських татар-мусульман у Криму. Ваше тепло не лише не меншає, а навпаки зростає з кожним днем. І, повірте, ми це відчуваємо, і це надає нам сил і впевненості у своїй правоті, у своїй вірі, у торжестві справедливості...» 

Пан Гафаров упевнений, що слідство прагне «швидше відправити до таборів» 25 обвинувачених у цій «справі», яких незаконно розділили на групи по п'ять осіб, без всяких на те підстав, назвавши їх «організованою групою».

Гафаров Джеміль Абдуллаєвич народився 31 травня 1962 року. Житель с. Строганівка Сімферопольського району. Затриманий співробітниками ФСБ Росії 27 березня 2019 року під час масових облав у будинках активістів громадського об'єднання «Кримська солідарність».

Звинувачується за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ ( «Участь у діяльності терористичної організації» (до 20 років позбавлення волі), ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Приготування до насильницького захоплення влади» (до 10 років позбавлення волі). Під вартою з 27 березня 2019 року.

Джеміль Гафаров — інвалід II групи (хронічна ниркова недостатність четвертого ступеня і пов'язані з цим хвороби серця), тому, за заявою українського омбудсмена Людмили Денісової, «не може утримуватися у місцях несвободи, де йому не забезпечують проведення жодного медичного обстеження і не надають належної медичної допомоги».

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Джеміля Гафарова й інших заарештованих у той же день кримськотатарських активістів політв'язнями.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, окупаційна влада Криму дала команду силовикам масово заарештовувати кримських татар.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.