Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод

Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод
©️Голос Ислама: Китай — концтабір для уйгурів
Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод
©️Радіо Свобода: Архів, 2018., Обшуки у мусульман у Бахчисараї
Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод
©️ИА REX: У Китаї переслідують мусульман
Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод
Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод
Китай і Росія — найбільші порушники релігійних свобод
03.05.2019
Оцініть статтю: 
(197 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В оприлюдненому у США звіті USCIRF про релігійну свободу у світі серед найбільших порушників назвали, зокрема, Китай і Росію. Як мовиться у звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи, що є незалежним і надпартійним органом федерального уряду США, у Китаї зафіксовано «кричущі зловживання», які влада продовжує вчиняти щодо представників уйгурів-мусульман, але для Пекіну це минулося практично без наслідків.

Як повідомляє Радіо Свобода, Звіт підтверджує, що Китай і ще дев’ять країн належать до так званих «країн, що викликають особливе занепокоєння» з огляду на порушення релігійних свобод за класифікацією Державного департаменту США, і рекомендує Держдепартаментові додати до цієї групи також Росію і ще п’ять країн.

Така рекомендація відображає занепокоєння, що російська держава «прискорила свої репресивні дії» проти релігійних меншин протягом 2018 року. Така ж рекомендація діє, зокрема, щодо Узбекистану, де, як йдеться у звіті, зафіксовано «грубі порушення релігійної свободи», хоча й спостерігаються деякі поліпшення.

Найбільшої критики зазнав Китай через ставлення до мусульманської меншини уйгурів, а також до інших переважно мусульманських за вірою меншин, зокрема, китайських казахів.

Уйгури, яких у Китаї живе близько 15 мільйонів, давно скаржаться на зловживання пекінської влади щодо них.

«Мусульмани-уйгури перебувають під постійним спостереженням і наглядом. У них вилучають телефони і здійснюють їх перевірку. У представників цієї меншини примусово відбирають зразки крові для формування бази ДНК; їхнім дітям забороняють відвідувати мечеті… Ще гірше — уряд Китаю руйнує родини, утримуючи від 800 тисяч до 2 мільйонів дорослих у концтаборах і віддаючи частину їхніх дітей до сиротинців… Члени родин не можуть зв’язатися один з одним, побоюючись урядового нагляду. Таким чином, незліченній кількості уйгурів не відомо, де перебувають їхні рідні і чи живі вони», — йдеться у звіті.

«Але, незважаючи на роки посилення таких зловживань, міжнародна спільнота трагічно втратила можливість відвернути те, що зараз відбувається у Китаї з уйгурами й іншими мусульманами», — заявили автори звіту.

Пекін заперечує існування інтернаційних таборів і центрів перевиховання для уйгурів, казахів й інших переважно мусульманських за вірою меншин, називаючи ці заклади «центрами професійної освіти», метою яких є відвернення людей від тероризму і повернення їх до суспільного життя.

У звіті згадані й інші країни-порушники. Таджикистан, Судан і В’єтнам придушують релігійну свободу, пояснюючи таку політику необхідністю захисту громадського порядку і забезпечення національної безпеки, нерідко використовуючи реальні чи неіснуючі загрози тероризму чи масових заворушень, щоб виправдати обмеження прав і «відверте переслідування власного народу».

На думку авторів звіту, деякі країни, зокрема Росія, Китай, Еритрея і Туркменистан, ставлять на релігійні чи національні меншини тавро «екстремістів» частково через те, що їхні влади вважають, що ці меншини перебувають «під зовнішнім впливом».

Щодо Росії, то у документі зазначено, що влада країни «продовжує переслідування «нетрадиційних» релігійних меншин штрафами, затриманнями і кримінальними звинуваченнями, мотивуючи свої дії боротьбою з екстремізмом». При цьому «російське законодавство, спрямоване проти «екстремізму», не пропонує належного визначення цього терміну, що дає державі можливість переслідувати за здійснення релігійної діяльності, яка має ненасильницький, неполітичний характер».

«На Північному Кавказі силові структури діяли з повною безкарністю, арештовуючи і викрадаючи людей, запідозрених навіть у найменшій причетності до ісламістських повстанців… В окупованому Росією Криму російська влада продовжила викрадати, катувати і ув’язнювати кримських татар-мусульман за власним бажанням», — наголошено у звіті зі США про стан релігійної свободи у світі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.