Лікар-мусульманка з Великобританії запропонувала використовувати стерильні хіджаби в операційних

©UNIVERSITY HOSPITALS OF DERBY AND BURTON: Міс Тірні була наставницею лікаря Рослан у Королівській лікарні Дербі
©UNIVERSITY HOSPITALS OF DERBY AND BURTON: Міс Тірні була наставницею лікаря Рослан у Королівській лікарні Дербі
30.12.2019
Оцініть статтю: 
(107 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лікар-мусульманка, яка працює в одній з лікарень Великобританії, запропонувала своїм колегам-мусульманкам одягати одноразовий стерильний хіджаб під час проведення хірургічних операцій.

Лікарняний фонд схвалив її ідею і вперше в історії Великобританії запровадив одноразові стерильні хустки для персоналу, задіяного до роботи в операційних.

Лікар-мусульманка з Лінкольнширу Фарах Рослан (Farah Roslan) розповіла, що ця ідея виникла у неї під час навчання у Королівській лікарні Дербі і Burton NHS Trust.

Як повідомляє ВВС, лікар Фарах Рослан пояснила ініціативу щодо нововведення можливими проблемами з асептикою й антисептиками, пов'язаними з елементом її хіджабу — хусткою, яку вона носила не знімаючи протягом дня.

«Я використовувала [одну і ту ж хустку] протягом дня, яка не була достатньо чистою, щоб відповідати стерильним умовам операційної», — сказала вона в інтерв'ю BBC Radio Derby.

«Мені було незручно знімати її, і мене з повагою попросили покинути операційну через інфекційний контроль», — згадує хірург Рослан.

Вона вважає, що необхідно знайти «золоту середину» між «дрес-кодом через віру» і «пристрастю» перебування в операційній.

Фарах Рослан звернулася до рідної країни — Малайзії — за ідеями, перш ніж створювати дизайн і тестувати тканини.

«Я дуже щаслива і з нетерпінням чекаю можливості побачити таку практику на національному рівні», — сказала вона.

За словами наставниці доктора Рослан, хірурга-консультанта Джилл Тірні, лікарняний фонд представив хустки у Великобританії вперше в практиці медичних установ. Крім того, вона стверджує, що ця ініціатива не була затратною.

«Таке нововведення не потребує великих витрат, і, сподіваюся, ефект буде величезним», — заявила хірург.

Університетські лікарні Дербі і Burton NHS Trust повідомили, що нові  хустки впроваджені для використання вперше на початку грудня 2019 року.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.