Мечеті Таджикистану відкривають для віруючих з 1 лютого

©Афшин Мукім
©Афшин Мукім
25.01.2021
Оцініть статтю: 
(115 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Таджикистані з 1 лютого 2021 року відновлять роботу мечеті, зачинені у квітні 2020-го з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Таке рішення ухвалив Республіканський штаб з профілактики захворювання в країні.

Про це повідомив прессекретар Комітету релігії Таджикистану Афшин Мукім (Afshin Muqim) на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

«Республіканська комісія з посилення протиепідемічних заходів з профілактики коронавірусу в Республіці Таджикистан з урахуванням поступової стабілізації епідеміологічної ситуації, пов'язаної з коронавірусної інфекцією COVID-19, з 1 лютого 2021 року дозволила проведення масових богослужінь у релігійних об'єднаннях країни, зокрема п'ятничних молитв у мечетях, за умови строгого дотримання правил особистої і громадської гігієни», — повідомляє Афшин Мукім.

Комітету з релігії, регулювання традицій і святкувань й Ісламському центру разом з Міністерством охорони здоров'я і соціального захисту доручено вжити необхідних заходів для виконання цього рішення.

Республіканський комітет з посилення протиепідемічних заходів з профілактики коронавірусу в Республіці Таджикистан також звертає увагу громадян країни на те, що, незважаючи на поступову стабілізацію епідеміологічної ситуації, суворе дотримання правил особистої і громадської гігієни в мечетях, особливо під час п'ятничної молитви, є обов'язковим.

Забороняється експлуатація мечетей, що не відповідають вимогам особистої і громадської гігієни для запобігання інфекційним захворюванням.

Раніше прессекретар Комітету релігії Таджикистану повідомляв про те, що відомство звернулося з пропозицією про відкриття мечетей для вірян.

«З огляду на стабілізацію ситуації (згідно з офіційною статистикою, наданою Міністерством охорони здоров'я і соціального захисту населення Республіки Таджикистан) і досвід сусідніх країн, а також безліч звернень співвітчизників, Комітет вніс пропозицію», — зазначив Афшин Мукім.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.