Мусульманка в парламенті Каталонії боротиметься з расизмом і дискримінацією

Мусульманка в парламенті Каталонії боротиметься з расизмом і дискримінацією
Дріуїш — мати двох дітей і член міської ради, спеціалізується на соціальній роботі з інтеграції в суспільство.
04.01.2018
Оцініть статтю: 
(171 оцінка)
admin
Зображення користувача admin.

За підсумками регіональних виборів в іспанській Каталонії в парламент вперше була обрана політик в хіджабі. За деякими даними, в Каталонії понад півмільйона мусульман.

Як передає видання Morocco World News, в каталонський парламент 12 скликання увійшла 36-річна Наджат Дріуїш (Najat Driouech), уродженка Марокко. Мусульманка, що носить хіджаб, увійшла в парламент під номером 10 за списком партії «лівих республіканців».

Дріуїш — мати двох дітей і член міської ради, спеціалізується на соціальній роботі з інтеграції в суспільство. На своїй новій посаді Дріуїш хоче боротися з расизмом серед політиків Каталонії.

Тридцятишестирічна Наджат Дріуїш — громадянка Іспанії марокканського походження. Вона — третій послідовник Ісламу й перша жінка з каталонської громади в законодавчому органі Каталонії.

— Я не ставила собі за мету бути першою мусульманкою-депутатом парламенту, але хотіла стати першою з багатьох, — заявила Дріуїш. — Я роблю це в такий складний час для Каталонії, бо вважаю, що це треба для цієї частини суспільства, адже це — меншість, і вона вважає, що інша меншість — люди другого сорту.

Дріуїш у віці дев'яти років приїхала з батьками до Каталонії з Марокко, тут отримала освіту, на момент виборів працювала радником з інтеграції в Ратуші Барселони.

— Коли вам мало років, і ви добре говорите каталонською та іспанською мовами, люди розчулені: «Як солодко!» Потім ви стаєте старше, починаєте говорити й обговорювати що-небудь, і це вже не сприймається так добре. Тепер ви — суперник, — сказала Наджат Дріуїш в інтерв'ю BBC.

Мати двох дітей, Дріуїш нагадала, що щодня стикається з дискримінацією в своїй роботі:

— Вони казали нам, що для того, щоб користуватися правами звичайних громадян, нам треба вчитися, — і ми вчилися. Що ми повинні брати участь у житті суспільства — і ми це робимо. Тож  де проблема? Я не хочу, щоб мої діти відчули навіть половину тих страждань, що зазнали їхні дідусі та бабусі, або чверть тих страждань, що зазнала я.

У Каталонії близько 515 000 мусульман, що становить 6,8 відсотка населення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.