Мусульмани Мохсин і Зубер Ісса створюють у Великобританії робочі місця, підтримують бізнес і жертвують гроші на боротьбу з пандемією коронавірусу

©️The Guardian: Засновники «Euro Garages» Зубер і Мохсин Ісса в Блекберні
©️The Guardian: Засновники «Euro Garages» Зубер і Мохсин Ісса в Блекберні
06.10.2020
Оцініть статтю: 
(86 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Двоє братів-мусульман — Мохсин і Зубер Ісса — успішно придбали компанію «Asda», що є великим роздрібним продавцем у Великобританії.

Мережа супермаркетів, що раніше належала американському «Walmart», оцінюється у 6,8 мільярда фунтів стерлінгів (8,4 мільярда доларів США).

Хоча передбачається, що «Walmart» збереже частку в «Asda», велика частина акцій буде належати братам Ісса і їх приватній інвестиційній компанії «TDR Capital».

«Asda» — третя за величиною мережу супермаркетів у Великобританії, яка налічує понад 600 магазинів, яка також пропонує фінансові послуги та контракти на мобільний зв'язок.

Як повідомляє інтернет-портал «Business Insider», «Walmart» обрав двох братів- мільярдерів як бажаних учасників торгів для свого бакалійного бізнесу у Великобританії після засідання ради директорів 26 вересня 2020 року.

Зазначається, що основним претендентом на придбання третьої за величиною мережі супермаркетів «Asda» була заявка, ініційована приватною інвестиційною компанією «TDR Capital» і братами Мохсином і Зубером Ісса, які є власниками мережі заправних станцій «Euro Garages».

Це поверне мережу «Asda», якою «Walmart» володіє 21 рік, у власність Великобританії.

За словами братів Мохсена і Зубера Ісса, вони планують «оживити» збиткову раніше мережу магазинів, яка сильно постраждала від коронавірусного карантину.

Мохсен і Зубер Ісса відомі в Британії тим, що їм вдавалося неодноразово «приводити до тями» здавалося б безнадійні бізнеси.

Брати планують змінити формат супермаркету і скоротити непотрібні витрати.

Всупереч твердженням ісламофобів про «нахлібництво мусульман», саме віруючі найактивніше відкривають нові бізнеси в Британії.

Крім доходу для своїх сімей, ці бізнесмени сплачують податки до бюджету і створюють робочі місця.

Вищеописана угода показує, що мусульмани на Альбіоні відтепер вийшли на рівень великого бізнесу, а не тільки дрібних компаній.

Як пише «The Guardian», Мохсин і Зубер Ісса ще підлітками працювали на заправній станції своїх батьків і вже тоді зрозуміли, що від продажу палива можна отримати невеликий прибуток. Крім того, на привокзальній площі у них був закритий магазинчик для автомобілістів, у яких майже не було вибору, окрім солодощів, чипсів і неапетитних упаковок сендвічів.

Тоді у братів з'явилася ідея перетворити заправну станцію на «місце для покупок».

Ця ідея стала перспективною ідеєю, і їх імперія заправних станцій з того часу розширилася до майже 6000 АЗС у 10 країнах.

Згідно зі списком багатих людей за версією Sunday Times, брати Мохсин і Зубер Ісса — на 43-му місці в списку найбагатших людей Великобританії. Вважається, що їх статки становлять 3,5 мільярда фунтів стерлінгів.

Консультанти часто радять братам переїхати з Блекберна до Лондона або Манчестера, але брати заявляють, що пишаються ланкаширською спадщиною і досі опираються таким пропозиціям.

Брати нещодавно відкрили свій новий головний офіс з видом на міське водосховище Фішмур (його вартість становить 35 мільйонів фунтів стерлінгів) саме у Блекберні.

«Якість життя тут — чудова, — стверджують бізнесмени. — Чимало людей проводять кілька років у Лондоні, а потім переїжджають на північний захід. Вони хочуть створити сім'ю і відчувати менше тиску. Таким чином, у нас багато фантастичних людей».

Брати заявили, що компанія «Asda» з Лідса теж не переїжджає.

Філ Райлі, член ради ДАРВА в Блекберні, сказав, що брати, які здобули освіту в місцевій загальноосвітній школі Віттон-Парк, «зробили нас помітними на карті», і жителі міста пишаються цим.

«Блекберн тече у їх крові. Це місцеві люди, які відправляють своїх дітей до школи в Блекберні, і вони дуже наполягають на тому, щоб їх бізнес залишався в Блекберні. Вони хочуть залишитися тут, і ми хочемо, щоб вони залишилися тут. Це воістину чудова історія, — кажуть місцеві жителі. — Мільярдери мають можливість робити те, чого не роблять інші люди, але добре, що вони роблять це тут».

Що характерно, двоє дорослих дітей Мохсина працюють у «EG Group», але жоден з них не має будь-яких преференцій у порівнянні з іншими співробітниками, жоден з них не отримав «на старті» високу посаду. Натомісць батько і дядько надали їм можливість вибудовувати кар'єру самостійно, запропонувавши їм «роботу за графіком».

«Ми надаємо ті ж можливості, які надавали наші батьки, — сказав Мохсин, — попри те, що у них набагато більше доступу до грошей».

Брати Мохсин і Зубер Ісса запропонували допомогу під час пандемії коронавірусу, зробивши грошову пожертву і створивши у своєму місцевому складі продовольчий банк і центр розподілу. Також бізнесмени зробили великі грошові внески до місцевих лікарняних фондів.

Брати десятиліттями займалися благодійністю і взяли на себе зобов'язання жертвувати 2,5% своїх статків для функціонування здебільшого освітньої благодійної організації «Issa Foundation».

«Освіта — єдиний спосіб вивести людей з бідності», — сказав Зубер. — Наші батьки приїхали до Великобританії у 1960-х роках ні з чим. Це наш спосіб сказати «спасибі», тому що Великобританія надала фантастичну можливість для розвитку нашого бізнесу».

Благодійність братів також спрямована на допомогу підприємцям-початківцям з «простими ідеями», які можна перетворити у великий бізнес.

«Ми просто хочемо створити майбутніх зуберів і мохсинів», — сказав Мохсин.

Як зазначає видання «Muslim World Jornal», брати-мільярдери, які самостійно заробили свій капітал, тримаються в тіні.

У 1999 році вони почали орендувати заправну станцію, яку викупили у 2001 році, створивши власну компанію «Euro Garages».

У 2012 році вони створили футбольну команду «Euro Garages FC».

У 2017 році брати придбали 77 придорожніх ресторанів «Little Chef» і недавно відкрили штаб-квартиру «EG» вартістю 35 мільйонів фунтів стерлінгів.

Зараз групі «EG» належить 6000 сайтів у 10 країнах, а кількість співробітників — 44 000.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.