Мусульмани-власники крамнички роздали продукти і засоби гігієни літнім людям

©Хамза Черноморченко/фейсбук: Стенхаус-Мюїр. Подружжя мусульман — Асія і Джавад Джаведи — безкоштовно роздають продукти харчування і засоби гігієни літнім людям
©Хамза Черноморченко/фейсбук: Стенхаус-Мюїр. Подружжя мусульман — Асія і Джавад Джаведи — безкоштовно роздають продукти харчування і засоби гігієни літнім людям
25.03.2020
Оцініть статтю: 
(46 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Якщо і є позитивні новини в ці важкі дні, коли весь світ охоплений панікою і почуттям кінця цивілізації, то це новини про людську солідарність, благодійність і самовідданість.

Так, вулична крамниця у Шотландії, власниками якої є подружжя мусульман, стала відомою після того, як почала безкоштовно роздавати медичні маски для захисту обличчя, антибактеріальний гель для рук і гігієнічні серветки особам, старшим за 65 років, щоб допомогти сповільнити поширення інфекції коронавірусу.

Як повідомляє в спільноті «Мусульмани зрозуміють» у соцмережі Фейсбук журналіст Хамза Черноморченко, власники крамнички «Day Today Express» у Стенхаус-Мюїр (Шотландія) Асія і Джавад Джаведи роздають безкоштовно невеликі пакети з предметами першої необхідності у своїй крамниці. Подружжя навіть безкоштовно доставляє ці товари літнім людям, якщо вони не мають можливості забрати їх самі.

При вартості кожного пакета близько 2 фунтів стерлінгів пара безкоштовно доставила близько 500 таких предметів першої необхідності. Пояснюючи, що їх надихнуло на такі щедрі вчинки, Асія сказала, що справа у співпереживанні і прагненні робити добрі  справи.

«У суботу я вийшла на вулицю і зустріла літню жінку, яка плакала, бо в супермаркеті не було мила для рук, — розповідає Асія. — Я відчуваю, що це несправедливо щодо людей похилого віку, деякі з яких не можуть вийти з дому, тому ми намагаємося їм допомогти».

Подружжя заздалегідь робить запаси з мила для рук, серветок і антисептиків, тому що, за їхніми словами, у зв'язку з посиленням паніки ці продукти скоро зникнуть у Шотландії. 

Але замість того, щоб зберігати ці запаси для себе, пара вирішила безкоштовно пожертвувати ці важливі предмети першої необхідності тим, хто найбільш вразливий — літнім людям, яким за 65 років.

Асія пояснює, що їх навіть висміювали за те, що вони роздавали такі затребувані предмети безкоштовно, витративши близько 2000 фунтів стерлінгів на збір усіх речей.

«Гроші — це не все, і в майбутньому буде можливість їх заробити», — пояснює власниця магазину.

У зв'язку панікою, викликаною поширенням коронавірусу, який Всесвітня організація охорони здоров'я тепер називає пандемією, у багатьох країнах зростають «панічні закупівлі» продуктів харчування й інших товарів.

Однак, тривожний факт полягає в тому, що літні люди і люди, які мають проблеми з пересуванням, страждають найбільше. У них немає можливості боротися з охопленим панікою натовпом, і багато хто залишається без необхідних продуктів харчування і засобів гігієни.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.