Нова програма ЮНЕСКО названа на честь мусульманського вченого

Ібн Аль-Хайсам - арабський учений Золотого століття ісламської цивілізації
29.12.2014
Оцініть статтю: 
(460 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) запустила нову програму 2015 року, щоб вшанувати життя і творчість мусульманського вченого Ібн Аль-Хайсама.

Захід під назвою Міжнародний рік світла-2015 офіційно відбудеться 19-20 січня 2015 в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

На церемонії будуть представлені інтерактивні експонати 1001 винахід і світ Ібн Аль-Хайсама, семінари та концерти, що ілюструють діяльність цього новаторського вченого Золотого століття мусульманської цивілізації, Ібн Аль-Хайсама, якого часто називають «батьком сучасної оптики», повідомляє IslamToday.

Крім того, протягом 2015 ЮНЕСКО планує об'єднати основні зацікавлені сторони, в їх числі наукові товариства та спілки, навчальні заклади, розробників технологій, некомерційні організації та партнери з приватного сектора. Спільно вони будуть діяти на благо розвитку і розширення світлових технологій, покликаних поліпшити якість життя в розвинених країнах і країнах, що розвиваються.

Нагадаємо, що 2015 ЮНЕСКО проголосила Міжнародним роком світла і світлових технологій. Проведення Року світла дає унікальну можливість підвищити загальну обізнаність про те, як світлові технології можуть сприяти вирішенню глобальних проблем енергозабезпечення, освіти, сільського господарства та охорони здоров'я. Ці технології покликані перетворити XXI століття, подібно електроніці, яка змінила XX століття.

Довідка:

Ібн Аль-Хайсам - великий арабський вчений-універсал. У середньовічній Європі згадувався під латинізованим ім'ям Alhazen. У списку лікарів, наведеному у сирійця Ібн Абі Усайбі, згадані 92 твори Ібн Аль-Хайсама, з них 89 присвячені математиці, астрономії, оптиці і механіці. Ібн Аль-Хайсам поєднував у своїх наукових заняттях ретельні експерименти із суворими математичними доказами. Нерідко його називають «батьком оптики». На честь вченого названо кратер на Місяці.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.