Священну Каабу підготували до сезону хаджу

Священну Каабу підготували до сезону хаджу
©️islamic-arts.виготовлення кісви
Священну Каабу підготували до сезону хаджу
©️islamic-arts.виготовлення кісви
Священну Каабу підготували до сезону хаджу
Священну Каабу підготували до сезону хаджу
05.08.2018
Оцініть статтю: 
(415 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Одним із п’яти головних обов’язків мусульманина є паломництво в Мекку. У Корані написано, що здорова людина, що має всі умови для цього, обов’язково повинна виконати свій священний обов’язок. Таким чином, хадж до Мекки — щорічна масштабна подія світового значення. Тисячі людей з’їжджаються з усіх куточків світу, щоб відчути єднання з Аллагом і проявити покірність перед Ним.

У Забороненій мечеті в Мецці до сезону хаджу приготували Священну Каабу. Ця процедура проводиться щорічно напередодні нового сезону паломництва в Мекку. Відповідно до традиції, чорне покривало Кааби, кісву, склали і підняли на три з половиною метри від основи Шазірвану — випуклої нижньої частини Кааби, виготовленої з білого мармуру, а також обшили білою тканиною.

Як передає Islam Today, генеральний директор комплексу імені короля Абдула Азіза для Священної Кааби Ахмад Аль-Мансурі пояснив, що це дозволяє захистити кісву від пошкоджень і зберегти її чистою. Як виявилося, є паломники, які не просто намагаються доторкнутися до Кааби, але і вирізати шматочки тканини, щоб забрати їх з собою, вважаючи, що це є джерелом Божої благодаті.

Кісва, кісвах, кісуах (كسوة) — традиційне покривало Кааби, замінюється один раз на рік, довжина полотна становить 41 метр у верхній частині полотна, в ширину 95 см і в довжину 47 метрів. Кісва зшивається з восьми шматків шовкової з бавовною матерії чорного кольору. Верхня частини кісви прикрашена золотим шиттям, що відтворює аят Корану 3:96. Крім нього, на кісві вишиті ще сім сур Корану (3,9,18, 19, 20, 39, 67). Також на полотні є спеціальне покривало (бурка) для дверей в Каабу, виткане з шовку і на якому також вишиті аяти з Корану. На шиття однієї кісви йде 670 кг шовку і 150 кг золота і срібла.

Згідно з переказами, доісламський звичай закривати Каабу бере початок з часів хим'яритського царя Асада аль-Каміла. За пророка Мухаммада кісва виготовлялася в Ємені, однак вже за халіфа Умара I її почали створювати в Єгипті. За часів халіфа аль-Мамуна кісва змінювалася тричі на рік, а багдадський халіф з династії аббасидів Абуль-Фадль Джафар ібн Мухаммад аль-Мутаваккіль Алаллах посилав нову кісву через кожні два місяці. Протягом декількох століть до 1927 року покривало для Кааби надсилали в Мекку з Єгипту, однак потім указом першого саудівського короля Абд аль-Азіза ібн Сауда була заснована особлива ткальна фабрика для виготовлення покривала Кааби. На фабриці працюють 240 ткачів, серед яких тільки чоловіки. Ця фабрика виготовляє два покривала на рік, одне з яких є запасним. Стару кісву знімають і передають в розпорядження хранителів Кааби (Бані Шайбах (بني شيبه;) — сім’я, що зберігає ключі від вхідних дверей в Каабу) і шаріфа Мекки.

Хадж починається в місяць Зуль-хіджа — через 2 місяці після закінчення Рамадану. оскільки місячний мусульманський календар на 11 днів коротший за григоріанський, час хаджу щороку змінюється. Основне паломництво триває протягом п’яти днів і проводиться в суворо визначений час. Початок хаджу — восьмий день місяця Зуль-хіджа, закінчення — дванадцятий день місяця Зуль-хіджа. На дев’ятий день відбувається одна з найважливіших подій — день Арафат. Він і вважається днем ​​хаджу. Однак щороку дати змінюються.

У 2018 році основне паломництво пройде з 19 до 24 серпня. День Арафат відзначатиметься 21 серпня.

Така зміна дат допускає проведення хаджу двічі на рік. Це трапляється кожні 33 роки. Подібна ситуація була, наприклад, в 2006 році. Наступного разу подібне явище можна буде спостерігати в 2039-му.

Як стало відомо, цього року в Мекку вирушать 120 українських паломників (без урахування мусульман з тимчасово окупованого Криму і частини територій Донбасу).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.