У Грузії дівчину не пустили на уроки через хіджаб

У Грузії дівчину не пустили на уроки через хіджаб
Батьки дівчини звинувачують керівництво школи в обмеженні релігійних свобод
03.10.2017
Оцініть статтю: 
(520 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У грузинській Кахетії класний керівник не пустив на уроки семикласницю, яка прийшла до школи у хіджабі.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на «JAMnews». 

Директор школи стверджує, що учениця порушила внутрішньошкільний розпорядок, оскільки на уроці заборонено сидіти в будь-якому головному уборі. При цьому у навчальному закладі заявили, що у місцевих жінок немає традиції носити хіджаб.

Батьки дівчини звинувачують керівництво школи в обмеженні релігійних свобод.

На цей інцидент вже відреагувало і Міністерство освіти Грузії. У відомстві кажуть, що законодавство країни визнає свободу всіх людей у питаннях релігії, хоча у всіх шкіл при цьому є свій внутрішній розпорядок.

— У внутрішньому розпорядку школи зафіксовано, що під час навчального процесу учні в класі повинні перебувати без головних уборів. На жаль, це загальне положення внутрішньошкільного розпорядку зачепило релігійні почуття. Міністерство закликає всі сторони утриматися від розгляду питання в релігійному розрізі і допомогти врегулювати ситуацію в спокійному режимі, — йдеться в заяві Міністерства освіти.

У той же час в Асоціації молодих юристів кажуть, що якщо внутрішньошкільний розпорядок утискає релігійні почуття учнів, то міністерство може вимагати у керівництва школи переглянути цей розпорядок.

За словами юриста Лаша Бекашвілі, у школяра є право обґрунтовано і документально відмовитися від носіння шкільної форми, якщо вона не відповідає його віросповіданню і самовираженню.

У серпні в США мусульманка відсудила $85 тис. за те, що поліція змусила її зняти хіджаб.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.