У Поточари поховають останки ще 35 жертв різанини в Сребрениці

У Поточари поховають останки ще 35 жертв різанини в Сребрениці
©️АА
05.07.2018
Оцініть статтю: 
(442 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Боснії та Герцеговині 11 липня згадують жертв масової розправи, яку в 1995 році влаштували солдати Республіки Сербської під командуванням генерала Ратко Младича над мусульманським населенням міста Сребрениця. Цей епізод боснійської війни Гаазький трибунал в 2007 році кваліфікував як акт геноциду. Жертвами різанини стали понад 8 тис. боснійців.

Як передає Агентство Анадолу, в 23-ту річницю трагедії на меморіальному кладовищі Поточари відбудеться церемонія поховання ще 35 жертв різанини в Сребрениці.

Чотири жертви на момент вбивства були неповнолітніми. Наймолодшому — Весіду Ібричу — виповнилося 16 років, найстаршому Сахіну Халіловичу був 71 рік. Серед тих, хто цього року буде похований, є також Ремзія Дудич, яка на момент вбивства була на шостому місяці вагітності.

Убитих боснійців ховали у масових похованнях.

Нагадаємо, як розповіла в інтерв’ю виданню «Іслам в Україні» Муніра Субашич, президент організації «Матері Сребрениці» (Боснія і Герцеговина), 11–13 липня 1995 року в серці Європи сталася жахлива трагедія: боснійці-мусульмани, в основному чоловіки і хлопчики, загинули в різанині поблизу міста Сребрениця під час боснійської війни. Близько 25 тис. стали жертвами домагань чи були зґвалтовані, а також піддалися іншим формам знущань, більше 10700 осіб були вбиті.

У 2004 році одноголосним рішенням Апеляційної палати Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії в Гаазі масова різанина чоловічого населення анклаву визнана геноцидом; це рішення було підтримано Міжнародним судом ООН в 2007 році.

8 липня 2015 року Росія на вимогу Республіки Сербської та Сербії ветувала резолюцію ООН, яка засуджує різанину в Сребрениці як геноцид. 9 липня 2015 року Європарламент і Конгрес США ухвалили резолюції, що підтверджують визначення цього злочину як геноцид.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.