В індонезійській Маланзі з’явиться 4D музей Корану

В індонезійській Маланзі з’явиться 4D музей Корану
©️АЗЕРТАДЖ
01.11.2018
Оцініть статтю: 
(121 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

В індонезійському місті Маланга планують звести ісламський центр, особливістю якого стане музей Корану в 4D форматі. Проект розрахований на 2019–2023 роки, а будівництво на виділених урядом Індонезії 5,56 га землі обійдеться в 29,69 млн доларів.

У музеї акцент буде зроблений не на зовнішніх параметрах, а на змісті Книги Аллага. За приклад взятий дизайн музею Етіхад в Дубаю, а 4D формат дозволить відобразити зміст і сенс аятів на більш якісному рівні. Будівля буде повна сучасними інформаційними технологіями, що дозволить привабити більше туристів. Крім того, він сприятиме просвіті місцевого індонезійського населення.

Будівництво музею Корану входить в урядову програму Індонезії з розвитку халяль-туризму в регіоні. Зараз Маланг дуже поступається відомому індонезійському острову Ломбок за чисельністю туристичного потоку. Ісламський центр, і особливо музей, повинні виправити ситуацію на краще.

Як повідомляє Азертадж з посиланням на портал Malang Times, в світі є кілька великих музеїв з багатими фондами, присвячених ісламській історії та культурі, а також таких, що відображають історію ісламу в тому чи іншому регіоні. Однак з усього списку тільки два присвячені безпосередньо Корану. Перший з них — Музей Корану — знаходиться в місті Малакка в Малайзії, а другий розташований в Бахрейні і називається Дім Корану. Музей Бахрейну є більш відомим і позиціонується як «єдиний в світі музей Корану».

Фонди цих музеїв представляють увазі відвідувачів унікальні рукописи Корану, найдавніший з яких належить до першого століття гіджри. Там є священні книги різних розмірів — як дуже маленькі, які навряд чи можна розглянути звичайним людським оком, так і дуже великі. Також можна побачити предмети із зображенням аятів Священної книги мусульман. Наприклад, в експозиції Дому Корану виставлені зерна гороху і рису, на яких викарбувані коранічні сури.

Малайзійський музей Корану, в свою чергу, орієнтований не просто на демонстрацію предметів мистецтва і примірників Корану. Він розповідає гостям про історію поширення ісламу на Близькому Сході, в Індокитаї і у малайців. Крім того, в цих музеях можна познайомитися з роботами мусульманських богословів.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.