Громадяни Узбекистану, які раніше здійснили Хадж та Умру, починаючи з 2017 року більше не зможуть поїхати у велике і мале паломництво.
Про це в бесіді з репортером Радіо Озодлік повідомив фахівець з організації поїздок в Хадж та Умру Комітету у справах релігій при Кабінеті Міністрів Узбекистану Саідакмальхон Шакіров.
Як зазначається, відповідне рішення Громадською радою з питань організації та проведення щорічних заходів Хадж та Умра було ухвалено ще 15 грудня минулого року. Зокрема, в рішенні сказано: «Починаючи з 2017 року, ввести порядок відправки в Хадж винятково тих громадян, які раніше ніколи не здійснювали велике паломництво».
— Отже, громадяни, які раніше їздили в Хадж, минулого року або ж 10 років тому, тепер не зможуть поїхати у паломницьку поїздку. Тому, якщо прийшла черга громадян, які раніше здійснювали Хадж або Умру, ми пояснюємо їм, що замість них поїдуть ті, що взагалі ще не здійснювали паломництво, — пояснив репортерові «Озодлік» співробітник Комітету у справах релігій при узбецькому Кабміні Саідакмальхон Шакіров.
Громадська рада з питань організації та проведення щорічних заходів Хадж та Умра є структурою, що складається з керівників Управління в’
Також Саідакмальхон Шакіров заявив, що цей порядок не стосується урядовців, відповідальних за організацію паломницьких поїздок узбецьких мусульман до священних місць, а також працівників, які їздять в Мекку і Медину як у службове відрядження.
— Щоразу наших паломників в Хадж та Умру супроводжують 8 кухарів і 30 лікарів. Їх новий порядок не стосується. Тому що їм щоразу доводиться їздити до Саудівської Аравії, — сказав Саідакмальхон Шакіров.
Тим часом офіційний сайт Комітету у справах релігій при Кабінеті Міністрів Республіки Узбекистан повідомляє про відкриття весняного сезону
Нагадаємо, умра — це мале паломництво, пов’язане з відвідуванням Мекки і Медіни, яке вважається добровільною дією. Хадж — велике паломництво, що вважається обов’язком для кожного повнолітнього мусульманина.