З суботи індивідуальні туристи можуть відвідувати КСА без зайвих клопотів з візою

З суботи індивідуальні туристи можуть відвідувати КСА  без зайвих клопотів з візою
20.09.2019
Оцініть статтю: 
(237 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

З 28 вересня 2019 року (субота) громадяни України можуть відвідувати Королівство Саудівська Аравія, отримуючи електронну туристичну візу на 90 днів безпосередньо після прибуття до КСА.

Відтепер дозволено й індивідуальний туризм (раніше — лише у складі групи, якщо це не релігійна мета — хадж).

Скасовано вимогу щодо надання інформації про релігію, яку сповідує особа, яка подає звернення про отримання візи. Однак існуватимуть обмеження щодо немусульман, яким не дозволятимуть, як і раніше, відвідувати Мекку і Медіну.

Щодо жінок-туристок, то від них не вимагатимуть носіння абаї і хусток, але обов’язковою для них дотримання вимоги щодо вибору скромного одягу під час перебування на пляжах.

Суворо заборонено вживати алкогольні напої.

До цього часу потрапити до КСА в індивідуальному порядку можна було лише за наявності запрошення, а процедура оформлення візи була довготривалою і виснажливою.

Крім закордонного паспорта, заявникові потрібно було мати оригінал виданого Міністерством закордонних справ Королівства Саудівської Аравії дозволу на отримання візи, дві нові кольорові фотографії.

Також процедура передбачала наявність завіреної Міністерством закордонних справ Королівства Саудівська Аравія заяви особи, яка запрошує, оформленої арабською мовою, з Королівства Саудівська Аравія на ім’я голови Консульського відділу.

До пакету додавалися усі документи з переліку обов’язкових, перекладені українською мовою.

Обов’язковою вимогою була легалізація усіх перекладів у МЗС України (за даними UAС).

При цьому Посольство КСА могло у будь-який момент у процесі розгляду заяви про візу без будь-якого попередження висунути вимогу до заявника надати оригінал будь-якого документа, його переклад, завірений у нотаріуса і в МЗС України.

Найбільш прикрим було те, виконання всіх вимог і наявність усіх необхідних документів не гарантувала людині ухвалення позитивного рішення щодо отримання нею візи.

До того ж, за правилами Посольства, при відмові у наданні візи причини ухвалення негативного рішення не роз’яснювалися.

Відтепер усі ці процесуальні труднощі і перешкоди — у минулому.

Про спрощення процедури отримання візи на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук пише голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

«Влада Саудівської Аравії революційно спростила процес отримання візи. Відтепер після прибуття до країни можна отримати електронну візу, наявність якої передбачає надання дозволу на перебування на території країни з туристичною метою до 90 днів. За попередньою інформацією, Україна теж входить до переліку країн, громадянам яких дозволено отримання туристичної візи! Нововведення почне діяти уже 28 вересня!» — повідомляє добру новину шанувальникам подорожей і потенційним туристам голова Державної міграційної служби України.

Як зауважує Максим Соколюк, КСА є однією з найбільш «закритих» для індивідуального туризму країн світу, відвідати яку можна було лише з релігійною метою, або лише у складі груп.

«Саудівська Аравія є однією з найбільш закритих країн світу, яка фактично не видавала туристичні візи. З недавнього часу до країни можна було потрапити лише тим туристам, які подорожували групами. Також Саудівська Аравія видавала так звані „релігійні візи“ для відвідування святих для мусульман місць», — йдеться у повідомленні. .

Тим часом видання Lowcost з посиланням на Saudigazette публікує слова Ахмада Аль-Хатіба, голови ради директорів Саудівської комісії з питань туризму та національної спадщини (SCTH), який запевняє, що процедура оформлення й отримання електронної візи триватиме всього сім хвилин.

«Електронна туристична віза буде видаватись протягом рекордно короткого часу за сім хвилин, а до тих хто може отримати візи входять туристи з 49 країн», — зазначає Ахмад Аль-Хатіб.

Вартість багаторазової туристичної візи становить 440 саудівських ріалів за один рік (приблизно $80), і включає державне мито SR300, збори за медичне страхування, податок і плату за транзакції.

Також революційним нововведенням стало те, що жінкам без супроводу родичів-чоловіків дозволять виконувати Умру (так званий «малий Хадж») за умови наявності такої візи.

В інтерв’ю Reuters Голова SCTH Ахмад Аль-Хатіб країни зазначив, що абаї (закрите традиційне вбрання) не будуть обов’язковими для жінок-туристок.

Також він нагадав про заборону на вживання алкоголю, уточнюючи, що туристи зможуть знайти насолоду в інших речах, зокрема естетичну у безмежному багатоманітті культури і сучасних технологічних новинок Саудівської Аравії.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.