Знайдено ще одне масове поховання мусульман, убитих під час боснійської війни

Знайдено ще одне масове поховання мусульман, убитих під час боснійської війни
07.06.2021
Оцініть статтю: 
(124 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Влада Боснії і Герцеговини виявила нову братську могилу з кістковими останками, що ймовірно належать мирним жителям, загиблим під час боснійської війни 1992–1995 років.

Як передає «Голос ісламу» з посиланням на Інститут зниклих безвісти Боснії і Герцеговини (MPI — Missing Persons Institute), нове масове поховання виявили в селі Добро Поле на півдні міста Калиновик.

У розкопах знайдено останки принаймні трьох осіб, що, як думають, були боснійськими мусульманами, вбитими в 1992–95 роках під час боснійської війни.

Ексгумація ще триває, її вестимуть механізовано та вручну за участю співробітників прокуратури та Державної агенції з інформації та захисту Боснії і Герцеговини (SIPA, Državna agencija za istrage i zaštitu).

За даними MPI, з моменту війни у країні виявлено понад 550 масових поховань.

Торік, напередодні 25-ї річниці різанини у Сребрениці, Міжнародна комісія зі зниклих безвісти осіб (ICMP) у своїй доповіді нагадала, що в липні 1995 року сили боснійських сербів захопили Сребреницю, убивши близько 8 000 чоловіків і хлопчиків-мусульман, вигнавши з міста жінок, дітей і літніх людей. Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії визнав масові страти чоловіків і хлопчиків зі Сребрениці за геноцид.

Після масового вбивства виконавці злочину намагалися приховати скоєне, зокрема перепоховали останки жертв у вторинних братських могилах, використавши екскаватори — пізніше це надзвичайно ускладнило ідентифікацію тіл. ICMP застосовує ДНК-ідентифікацію, що дозволяє остаточно визначити особи переважної більшости тих, хто пропав безвісти внаслідок геноциду.

Наукові дані ICMP, у тому числі записи ДНК осіб, зниклих безвісти, прийнято як докази на судових процесах у Міжнародному трибуналі з колишньої Югославії та в судах в Боснії і Герцеговини. Ці докази не раз піддавали перехресним детальним дослідженням, наприклад, у справі «Прокурор проти Радована Караджича», і незмінно підтверджувалися.

Досвід ICMP в наданні допомоги Боснії і Герцеговині у виявленні понад 75 відсотків із 30 тисяч осіб, зниклих безвісти під час війни 1990-х років, і майже 90 відсотків жертв геноциду у Сребрениці, демонструє важливість розв’язання проблеми зниклих безвісти відповідно до принципів верховенства закону.

Довідка. ICMP — міжурядова організація зі штаб-квартирою в Гаазі. Вона забезпечує співпрацю урядів та інших сторін у пошуку зниклих безвісти осіб унаслідок конфліктів, порушень прав людини, стихійних лих, організованої злочинности, нелегальної міграції та інших причин і допомогти їм у розшуку. Це єдина міжнародна організація, якій доручено займатися винятково проблемою зниклих безвісти. ICMP очолює понад 20-річну роботу з розшуку та з'ясування причин зникнення осіб під час конфліктів у колишній Югославії.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.