15 вересня — перший день Зуль-хіджа

15 вересня — перший день Зуль-хіджа
15 вересня — перший день Зуль-хіджа
Саудівська Аравія, долина Мина
Карта — Саудівська Аравія, долина Мина
Саудівська Аравія, долина Мина
У долині Мина розбите найбільше в світі наметове містечко
15 вересня — перший день Зуль-хіджа
Саудівська Аравія, долина Мина
Саудівська Аравія, долина Мина
15.09.2015
Оцініть статтю: 
(508 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Зуль-хіджа (ذو الحجة) — є 12-м місяцем ісламського календаря. Це один з чотирьох заборонених місяців (раджаб, зуль-хіджа, зуль-када, мухаррам).

Особливо цінними є перші десять днів цього місяця (бажано дотримуватись посту в ці дні).

Потім слідують Дні ат-Ташрік — 11, 12 і 13 дні місяця (أيام التشريق) — продовження свята жертвопринесення Курбан-Байрам, яке відзначається з 11-го по 13-е числа останнього місяця ісламського місячного календаря.

Саме свято жертвопринесення відзначається 10-го числа місяця зульхіджа. Місяць вважається у мусульман благословенним, в цей час віряни здійснюють велике паломництво.

Паломники відправляються в долину Міна, де кидають каміння в три стовпа, як символ побиття диявола. Мина (منى) — невелике передмістя Мекки, яке тягнеться від стовпа Джамарат аль-'Акаба до сухого русла (вады) Мухассір. Етимологія назви «Мина» має кілька версій: за однією з них, це арабське слово означає місце збору людей. Відповідно до іншої, колись у цій долині Адам розповів ангелу Джібрілю про своє бажання (таманна) знову опинитися в раю, в пам’ять про що вона і стала називатися «Мина». Найбільшого поширення набула версія, яка зводить цю назву до арабського дієслова «манна» («лити», «проливати»), оскільки в цьому місці ріжуть (ллють кров) жертовних тварин. Долина Мина — місце проведення двох важливих ритуалів хаджу — кидання каміння в знаходяться тут стовпи (Джамарат) і жертвопринесення.

У святкові дні біля стовпів-джамарат скупчується величезна юрба прочан, щільність якої в години-пік сягає 5–7 осіб на 1 м². Саудівська влада, намагаючись вирішити цю проблему, ще в 1975 р. спорудила в цьому місці естакаду, завдяки чому кількість паломників, які вчиняють обряд побиття камінням шайтана, збільшилася вдвічі.

У кожен із стовпів — малий джамрат аль-уля, середній джамрат аль-вуста і великий джамрат аль-акаба — кидається по 7 камінців.

Саме там вони проводять ніч першого з днів ат-Ташрік, а вранці роблять колективний намаз, після якого читають такбір (звеличення Аллага).

Далі знову відбувається кидання каменів, яке триває і на третій день ат-Ташрік.

Згідно з мусульманською традицією, обряди хаджу були встановлені пророком Ібрагімом; перший з них нагадує про те, як він побив камінням шайтана, який тричі поставав перед ним у долині Мина.

Другий також відтворює епізод з його життя: одного разу Аллаг Всевишній, бажаючи випробувати Ібрагіма, велів йому принести в жертву свого сина. Пророк покірно погодився виконати волю Господа: він привів сина в долину Мина, де приготувався зробити жертвопринесення, однак в останній момент, бачачи непохитну віру і рішучість Ібрагіма, Аллаг замінив жертву сина жертвою барана. До Ібрагіма спустився ангел Джабраїл з бараном з раю і виконав повеління Аллага замінити їм сина.

Дні місяця Зуль-хіджа:

7 день — 114 г.х. — смерть імама Мухаммада аль-Бакіра;

9 день — День Арафат — день, коли учасники хаджу моляться біля підніжжя гори Арафат біля Мекки;

10 день — Курбан-Байрам — свято жертвопринесення;

26 день — 23 г.х. — Смерть Праведного халіфа Умара ібн аль-Хаттаба.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.