У Всесвітній день хіджабу християнки підтримали своїх співробітниць-мусульманок

1 лютого немусульманки-співробітниці київського ІКЦ прийшли на роботу в хіджабах
1 лютого немусульманки-співробітниці київського ІКЦ прийшли на роботу в хіджабах
1 февраля 1 лютого немусульманки-співробітниці київського ІКЦ прийшли на роботу в хіджабах-сотрудницы киевского ИКЦ пришли на работу в хиджабах
1 лютого немусульманки-співробітниці київського ІКЦ прийшли на роботу в хіджабах
02.02.2016
Оцініть статтю: 
(385 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

1 лютого мільйони жінок у всьому світі покрили голови хустками − елементом хіджабу, − демонструючи свою солідарність з мусульманками і висловлюючи протест проти побутової ксенофобії та зарозумілого і зневажливого ставлення до послідовниць Ісламу.

У Всесвітній день хіджабу не залишилися осторонь і співробітниці-немусульманки Ісламського культурного центру м. Києва. Для їхніх колег-мусульманок було приємно, що послідовниці інших релігій в цей день прийшли на роботу в традиційному для Ісламу жіночому головному уборі.

Втім, як стверджують дівчата (переважно християнки), й історія народного костюму, і традиції у суспільстві до недавнього часу приписували заміжнім жінкам з’являтися в суспільстві з покритою головою:

− Навіть дієслово «опростоволоситися», що збереглося у мові, − тобто відкрити волосся на загальний огляд — говорить про дії, які засуджуються у суспільстві − нагадує недавню історію одна зі співробітниць. − Зрозуміло, що ритм сучасного життя, мода і час дещо змінили традиції, але в церкву дівчата і жінки досі входять, покривши голову.

− Скориставшись цією датою, ми добровільно одягли головні хустки, як це щодня роблять наші мусульманські подруги. Цим хочемо спростувати міфи і про те, що послідовниць Ісламу змушують це робити насильно, і що нібито хустка на голові − свідчення «затурканості», неосвіченості жінки-мусульманки, її пасивного, підкореного положення в суспільстві і низького соціального статусу. Насправді хустка на голові не позбавляє жінку ні її розуму, ні її знань, ні її заслуг перед суспільством, − діляться учасниці акції. − Ми сподіваємося, що мусульманки, які проживають у світських країнах і особливо в країнах з немусульманським оточенням, доб’ються права одягатися відповідно до своїх релігійних переконань, ходити в такому вигляді на роботу і фотографуватися на документи, не оголюючи те, що повинно бути закрито.

Нагадаємо, свого часу на сторінці в соцмережі Вконтакте (створена мусульманками група) була опублікована передісторія цієї дати: після нападу на вагітну мусульманку, який відбувся в серпні 2013 року, шведське суспільство було обурене і, як наслідок, жінки різних віросповідань виклали в соціальних мережах фото в хіджабах з метою підтримати мусульманок.

А мешканка Нью-Йорка Назмойа Хан в 2013 році запропонувала подругам-немусульманкам на один день надіти хіджаб, приміряти на себе образ справжньої мусульманки і відчути свободу в дещо іншому її значенні. Ідея Назмі підтримали у всьому світі, а просвітницькі брошури її групи були переведені 22 мовами. Масштабна акція була організована за допомогою соціальних мереж, тільки в перший рік на неї відгукнулися жінки з більш ніж 67 країн, а вже в минулому − 2015-і −акцію підтримали 116 країн.

Таким чином українки − як мусульманки, так і немусульманки − 1 лютого приєдналися до тисяч жінок і вийшли на вулиці, одягнувши хіджаб у знак поваги до Ісламу, демонструючи свою підтримку і солідарність з мусульманками.
Зауважимо, що у певної частини мусульман з’явилися сумніви в тому, чи не є Всесвітній день хіджабу забороненим нововведенням. Ці сумніви розвіяв доктор Ваель Абдель Мутааль Шихаб, пояснивши, що відзначення всесвітніх і національних днів і подій, які пропагують загальнолюдські цінності і мораль, похвально, і що мусульманські громади можуть брати участь і сприяти їм:

− Отже, абсурдно стверджувати, що це − біда (заборонено). Це соціальна подія, спрямована на підтримку загальнолюдських цінностей і моралі. Це вважається допомогою в благочесті, − пише доктор Ваель Абдель Мутааль Шихаб, нагадавши слова Всевишнього, − Всевишній Аллаг сказав: «Допомагайте один одному в благочесті і богобоязливості, але не допомагайте один одному в гріху і посяганні. Бійтеся Аллага, адже Аллаг суворий у покаранні» (Коран, 5: 2).

Докладніше − на сайті «Іслам для всіх».
 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.